Fantastični Ronaldo het-trikom srušio Švajcarsku za finale Lige nacija (VIDEO)

Fudbaleri Portugala plasirali su se u finale Lige nacija, pošto su u Portu pobijedili Švajcarsku sa 3:1.

Heroj aktuelnog šampiona Evrope bio je fenomenalni Kristijano Ronaldo, koji je postigao het-trik protiv "sajdžija".

Fudbaler Juventusa golove je postizao u 25, 88. i 90. minutu. Sva tri gola bila su prelijepa za oko, a pogotovo prvi, koji je Portugalac postigao iz slobodnog udarca.

Na poluvrijeme otišlo se sa rezultatom 1:0 za domaći sastav.

Nije Portugal briljirao u igri i Švajcarska je to kaznila. Rikardo Rodriges je u 57. minutu realizovao jedaneasterac, koji je bio veoma sumnjiv, a zanimljivo dosudio ga je Feliks Brih.

Isti arbitar koji je sudio na kontroverznom meču između Srbije i Švajcarske na Mundijalu u Rusiji.

Utakmica je nastavljena, a završnica meča pripala je jednom čovjeku – Kristijanu Ronaldu. Portugalac je u 88. minutu iz prve šutirao i perfektnim šutem po zemlji savladao Zomera.

Samo dva minuta kasnije Ronaldo je postigao het-trik. Uslijedila je kontra, Kristijano je prepoznatljivom fintom prevario defanzivca i šutem u dalji ugao postigao het-trik.

Portugal će u finalu premijernog izdanja Lige nacija igrati protiv boljeg iz meča Holandija – Engleska (četvrtak, 20.45).