Tenis

Gofan uzeo set Nadalu, Fedeks ubjedljiv protiv Ruda

Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je sa 3:1 savladao Davida Gofana. Isto je uradio Rodžer Federer trijumfom nad mladim Kasperom Rudom od 3:0.
Sportski portali Izvor

Branilac titule u Parizu nije imao previše problema sa Gofanom, iako je Belgijanac uspio da osvoji jedan set.

Nadal je snažno ušao u meč, dobio prva dva seta 6:1 i 6:3, da bi Gofan treći dio igre riješio u svoju korist 6:4.

U četvrtom setu Nadal je napravio jedan brejk što mu je bilo dovoljno da se plasira u osminu finala, gdje će mu protivnik biti bolji iz duela između Argentinca Londera i Francuza Mutea.

Rodžer Federer je u tri seta savladao mladog Norvežanina Kaspera Ruda (6:3, 6:1, 7:6), a protivnik u osmini finala biće mu Argentinac Leonardo Majer, koji je sa 3:1 bio bolji od Nikole Maija.

Svoje mjesto među 16 najboljih u Parizu našli su i Martin Kližan, koji je savladao Luku Puja sa 3:2, kao i Benoa Per, kome je Karenjo-Busta predao meč pri rezultatu 2:1 u setovima za Francuza.