Sutjeska uzela mjeru šampionu

Košarkaši Sutjeske napravili su večeras najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Super lige, nakon što su u meču 8. kola na svom parketu savladali Mornar rezultatom 90:84.
OnogoštIzvor

Od samog starta je bilo jasno da će meč obilovati velikom borbom i neizvjesnošću, pa je nakon prvih deset minuta bilo neriješeno 26:26.

U drugoj dionici nijesu bili efikasni strijelci kao u prethodnom dijelu igre, ali su domaći uspjeli da ovaj dio igre riješe u svoju korist, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 48:42.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se tokom treće četvrtine, kada je Sutjeska efikasnim napadima i dobrom odbranom uspjela da uveća prednost na 12 poena razlike, a koju je u posljednjoj dionici uspjela sačuvati i potpuno zasluženo doći do trijumfa.

Najefikasniji u pobjedi Sutjeske bio je Radosav Spasojević koji je ubacio 17 poena, pratio ga je Brkić sa 14, 12 je dodao Lalović, dok su po 11 ubacili Vuković i Pavlićević.

Kod Mornara ubjedljivo najbolji Vranješ sa 23 koša, 17 je imao Mugoša, 15 Luković, 13 Rebić, te 10 Jelenić.

Sutjeska naredni meč igra u subotu protiv Jedinstva u gostima.