Totenhem nakon čudesnog preokreta za englesko finale LŠ!

Fudbaleri londonskog Totenhema su večeras, nakon čudesnog preokreta, izborili plasman u finale Lige šampiona.

Oni su na Amsterdam Areni savladali domaći Ajaks sa 3:2, iako su imali dva gola zaostatka.

lukasmouravsaiax2Junak meča je bio Brazilac Lukas Moura, koji je postigao sva tri gola za goste, odlučujući treći u 96 minutu. ajakstotenhem2Ajaks je u prvom meču u Londonu slavio 1:0, vodio na poluvremenu 2:0 golovima De Lihta i Zijeha, ali je ekipa iz Londona odigrala maestralno, posebno Lukas Moura koji je sa tri gola srezao zaostatak i odveo Spurse u prvo finale elitnog evropskog takmičenja u istoriji kluba. 08tadiczijehajaks

Ovo je istorijski dan za londonski fudbal, pošto je glavni grad Velike Britanije postao prvi čija su čak tri kluba imala priliku da igraju u finalima Lige šampiona.

ajakstotenhemProtivnik ekipi Mauricija Poketina biće Liverpul, što će biti tek drugo englesko finale poslije 2008. i okršaja Mančester Junajteda i Čelsija.mauriciopoketinovsaiaxFinale je na programu 1. juna u Madridu na stadion Vanda Metropolitano.ajakstugavstottenhamslavljetotenhemtreneriajakstotenhem