Benzema het - trikom presudio Bilbau

Fudbaleri Real Madrida ubjedljivo su savladali Atletik Bilbao sa 3:0 na "Santjago Berbabeu" u 33. kolu Primere, a fenomenalnu partiju odigrao je Karim Benzema koji je postigao het-trik.
Blic sportIzvor

Iako poslije prvih 45 minuta nije bilo golova, navijači u prijestonici Španije nisu ostali uskraćeni za spektakl. To im je u nastavku susreta priredio francuski napadač koji je seriju golova počeo na startu drugog dijela.

Potom je u 76. minutu iskoristio odličan centaršut Luke Modrića iz kornera i glavom sa pet metara zakucao loptu u mrežu gostiju. Kod trećeg gola mu je pomogao čuvar mreže Baskijaca Jago Ererin koji je loptu udario glavom van kaznenog prostora. Ona je došla do Benzeme kome nije bilo teško da pogodi nebranjeni gol.

Poslije ovog trijumfa Real je ostao treći na tabeli sa 64 boda, četiri manje od drugoplasiranog Atletika, dok je Bilbao na sedmoj poziciji sa 46.