Liverpul siguran u Velsu, Kristal palas izborio opstanak na Emirejtsu

Liverpul je ponovo na vrhu Premijer lige, slavili su protiv Kardifa u Velsu sa 0:2 (0:0).
sportske.net/Portal AnalitikaIzvor

U prvom dijelu nije bilo golova, ali su se "Redsi" propisno ispromašivali.

Firmino je imao idealnu priliku u 22. minutu, kad je izbio sam pred Eteridža nakon pasa Manea, ali je tukao preko gola Velšana.

Prijetio je potom Mane "Plavim pticama", ali je tukao preko gola, da bi par minuta kasnije Eteridž sačuvao mrežu nakon pokušaja Salaha.

Ponovo Eteridž u centru pažnje u 41. minutu, kad je sačuvao mrežu nakon pokušaja Firmina.

Imao je Nijas veliku priliku da šokira goste u 44. minutu, ali je Alison sjajno intervenisao nakon jako dobrog šuta Senegalca.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi Liverpul krenuo da prijeti od samog starta nastavka.

Imali su prilike Mane i Aleksander-Arnold, obojica su u razmaku od par minuta šutirali sa ivice kaznenog prosotra, ali su bili neprecizni.

A onda, 57. minut, Aleksander-Arnold lukavo izvodi korner sa desne strane, poslao je jaku loptu po zemlji, na koju je naletio Vajnaldum i efektno je smjestio u mrežu Kardifa za 0:1.

Nakon toga šansa Hoileta na drugoj strani, ali je Alison dobro intervensao, da bi samo par minuta kasnije veliku priliku propustio Henderson, tukao je sa desetak metara nakon povratnog pasa, ali preko gola rivala.

Priprijetio je gostima Morison nakon kornera, ali je bio neprecizan, da bi isti fudbaler u 80. minutu skrivio jedanaesterac.

Odgovornost je preuzeo Džejms Milner, koji duplira prednost Liverpula u Velsu.

Salah je imao novu šansu u 90. minutu, ali je Eteridž intervenisao, te do kraja nije bilo promjene rezultata.

Arsenal je neprijatno iznenadio svoje navijače, kako je Kristal Palas slavio na "Emirejtsu" sa 2:3 (0:1).

Imali su veliki motiv gosti, jer im je pobjeda osiguravala opstanak u Premijer ligi.

Poveli su "Orlovi" u 17. minutu, Luka Milivojević je sjajno izveo slobodan udarac sa desne strane, pogodio je u trepavicu Bentekea, kojem nije bilo teško da matira Lena za 0:1.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi Ozil poravnao rezultat nakon samo dva minuta igre u nastavku.

Ipak, na isteku jednog časa igre, Benteke pronalazi Zahu, a ovaj put do mreže Arsenala za novu prednost Palasa.

U 69. minutu Milivojević sjajno izvodi korner sa desne strane, Dan dobro skače, prosleđuje glavom loptu do Mekartura, koji matira Lena za 1:3.

Uspio je Obamejang da uzvrati u 77. minutu, postigao je veoma efektan pogodak, ali se ispostavilo da je Gabonac postavio i konačan rezultat susreta.
Ivobi je u 89. minutu imao dobru priliku, ali je Guaita intervenisao, Palas je slavio i obezbijedio opstanak.