Ubjedljive pobjede Budućnosti i Sutjeske

Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske ostvarili su pobjede u 28. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je pod Goricom slavila protiv Iskre 3:1. Podgorički tim do 14. trijumfa vodili su Miloš Mijić u 18. i Aleksandar Vujačić u 55. i Dušan Stojiljković u 71. minutu.

Jedini pogodak za Iskru postogao je Milan Đurišić u 78. minutu iz jedanaesterca.

Vodeća Sutjeska savladala je u Radanovićima ekipu Mornara 3:0 i upisala 16. pobjedu ove sezone. Do pobjede došla je golovima Mohameda Zakarije u 5. i 87. i Miljana Vlaisavljevića u 27. minutu.

Petrovac je pred svojim navijačima poražen od Zete 2:0. Junak 12. trijumfa ekipe iz Golubovaca bio je Nikola Krstović golovima u 12. i 61. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Lovćena i Grblja, koji su u Danilovgradu igrali 1:1. Vođstvo cetinjskom timu donio je Petar Čavor u 54. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stefan Đorđević u 84. minutu. U premijernom meču ovog kola Rudar i OFK Titograd igrali su juče u Pljevljima neriješeno 2:2.

Sutjeska je je, nakon 28. kola, vodeća na tabeli sa 56 bodova i ima pet više od drugopalsirane Budućnosti.

Zeta i OFK Titograd osvojili su po 45, dok je peti Petrovac sa 38 bodova.

U narednom kolu, 13. aprila, sastaće se: Mornar - Budućnost, Sutjeska - Lovćen, Grbalj - Petrovac, Zeta - Rudar i OFK Titograd - Iskra.