Vaterpolo

"Furija" šokirala Srbiju u Zagrebu

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije 13-12 u četvrtfinalu Završnog turnira Evropa kupa, koji se igra u Zagrebu.
RTS
RTS

Bez obzira na poraz, „delfini“ su obezbijedili plasman na Završni turnir Svjetske lige, pošto će biti domaćini.

Španci su vodili od samog početka i na kraju uspjeli da privedu meč kraju u svoju korist.

Španija je imala čak četiri peterca u ovom susretu, čini se da su se bolje aklimatizovali na nova pravila od srpskih reprezentativaca.

Srbija je u 3 od 4 četvrtine dobila sprint za loptu, ali jedina četvrtina koju je dobila je bila ona treća.

U posljednjih osam minuta smo vidjeli pravu dramu, Srbija je smanjivala prednost Španaca koliko je mogla, u posljednjem napadu je čak imala šansu da dođe i do izjednačenja, ali je Andrija Prlainović bio neprecizan.

Na kraju, zaslužen trijumf Španije rezultatom 13:12, u polufinalnom duelu čekaju pobjednika iz susreta Hrvatska – Grčka.