Senzacionalni preokreti, BiH ispustila 2:0

Veliki broj golova donijeli su večerašnji dueli kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Na čak tri meča palo je po šest pogodaka, ukupno na osam susreta 32, četiri po susretu.

Bosna i Hercegovina je ispustila prednost od 2:0 protiv Grčke. Poslije uraganskog starta ekipa Robija Prosinečkog stekla je veliku prednost.

Višća u 10. i Pjanić iz slobodnjaka u 15. minutu bacili su u trans navijače na Bilinom Polju.

Ipak domaći nijesu dotukli Grke u prvom dijelu i u nastavku su kažnjeni.

Za samo minut sve se raspalo u igri BiH. Prvo je Furtunis fauliran u šesnaestercu, pa je realizovao penal, da bi odmah nakon toga BiH ostala sa igračem manje.

Naime Pjanić je isključen, smatrao je da nije napravio ni faul, a možete misliti kako se šokirao kada je vidio da mu je Holanđanin Makelie pokazao direktan crveni karton.

Sa igračem više Grci su preko Kolovosa poravnali pet minuta prije kraja.

Italijani su sa 6:0 razbili Lihtenštajn uz dva gola Kvaljarele, oba sa penala. Upisali su se još Sensi, Verati, Kean i Pavoleti.

Španci su sa dva gola Morate srušili Maltu 2:0.

Spektakularni remiji u duelima Norveška – Švedska i Švajcarska Danska, oba su meča završena 3:3.

Norvežani su vodili 2:0, pa je Švedska preokrenula na 3:2 u 91. minutu, da bi Kamara u 97. donio nestvarnih 3:3.

Još je luđi bio meč Švajcarska – Danska.

Domaći su imali tri gola prednosti sve do 84. minuta, ali su gosti preko Jorgensena, Gitkjera i Daslgarda stigli do boda za samo devet minuta!