Remi "hrabrih sokola", CG oštećena u Sofiji!

Crna Gora je remizirala u Sofiji sa Bugarskom 1:1, na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. "Hrabri sokoli" su poveli u 50. minutu majstorijom Stefana Mugoše i kada se mislilo da će to biti konačan rezultat utakmice, uslijedio je šok - francuski arbitar Rudi Buke je neobjašnjivo svirao penal za domaće, iako je Jovović napravio faul van kaznenog prostora, što se vidjelo i na ponovljenom snimku.
A.P.
A.P.Autor

Crna Gora je bila bolji rival tokom cijelog meča. Stvarali su šanse, već u 18. minutu Mirko Ivanić je došao do lopte i sa desetak metara pokušao udarcem lijevom nogom da matira golmana Mihajlova, koji je hitro skrenuo u korner.

Prvo poluvrijeme je bilo u znaku tvrde igre na obje strane, sa dosta prekida... Međutim nastavak je počeo inicijativom "hrabrih sokola" koji su dodali brzinu u napadu, što je već u 50. minutu meča rezultiralo prednošću od 1-0. Stefan Mugoša je majstorski proigrao protivničke igrače i lijevom nogom poslao loptu u mrežu nemoćnog Mihajlova.

Nastavila se inicijativa Crne Gore, pokušavali su gosti da povise akcijama Ivanića i Marušića ali je falilo malo sreće da lopta ponovo završi u protivničkoj mreži.

A onda je u 82. minutu uslijedio hladan tuš - glavni arbitar meča, Francuz Rudi Buke, dosudio jedanaesterac za domaćina, iako je Vladimir Jovović faul napravio van kaznenog prostora Crne Gore. Nedelev je iskoristio serviranu šansu i poravnao rezultat s bijele tačke.

I u finišu bilo je dosta uzbuđenja na obje strane. Prvo je u prvom minutu sudijske nadoknade Minčev imao izglednu šansu za Bugarsku, da bi nakon dva minuta Mihajlov odbranio sjajan šut Aleksandra Boljevića nakon asistencije Ivanića.

"Hrabri sokoli" nemaju vremena za žaljenje, jer ih već u ponedjeljak od 20.45 pred svojim navijačima očekuje meč sa Engleskom, na stadionu pod Goricom.

* * * * *

TOK MEČA:

BUGARSKA - CRNA GORA 1:1 (Nedelev (p) 82' - Mugoša 50')

Bećiraj, Simić, Jovović, Boljević  – Crna Gora

BUGARSKA: Nikolaj Mihajlov, Strahil Popov, Petar Zanev, Nikolaj Bodurov, Georgi Kostadinov, Todor Nedelev, Spas Delev, Ivelin Popov, Vasil Božikov, Galin Ivanov (od 51. Stanislav Kostov), Ivajlo Čočev (od 69. Simeon Slavčev).
Selektor: Petar Hubčev.

CRNA GORA: Danijel Petković, Filip Stojković, Nikola Vukčević, Žarko Tomašević, Marko Vešović (od 78. Vladimir Jovović), Stefan Mugoša (od 89. Nebojša Kosović), Marko Janković (od 64. Aleksandar Boljević), Fatos Bećiraj, Mirko Ivanić, Marko Simić, Adam Marušić.
Selektor: Ljubiša Tumbaković.

* * * * *

90+5' Sudija svira kraj meča

90+3' Šansa za CG, Mihajlov brani šut Boljevića

90+1' Minčev u neočekivanoj šansi srećom promašuje

Igra se još četiri minuta

90' Korner za domaće, faul Kostova

88' Prekid je za CG, loše izveden slobodan udarac

82' GOOOLLLLLLL!!!!!!!!!!!! Nedelev pogađa s kreča za poravnanje rezultata iz nepostojećeg penala koji su svirali francuski arbitri

81' Faul Jovovića, penal za Bugarsku - Greška sudije Bukea, faul je van kaznenog prostora, pokazao ponovljeni snimak!!!! Pokazalo se da je VAR neophodan u ovakvim takmičenjima

79' Bugari preko Deleva u šansi koju ne koriste

78' Jovović umjesto Vešovića u igri

77' Šansa za Bugarsku, parada Petkovića na šut I. Popova

75' Faul Popova nad Vešovićem

72' Bugari pritiskaju u nastavku, peti udarac iz ugla, Kostadinov neprecizan na centaršut Popova

70' Žuti karton za Čočeva

66' Faul Boljevića nad Zanevom

64' Janković napušta teren, Aleksandar Boljević je u igri

63' Pas Marušića nažalost nije prošao do Bećiraja, CG ubrzava igru

62' Janković samo do Mihajlova

61' Nova prilika za "hrabre sokole" - Ivanić promašuje šut, na pas Jankovića

53' Simić sprječava napad domaćih

50' GOOOOLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!! Mugoša na pas Vukčevića majstorski proigrao dvojicu Bugara i postigao efektan gol lijevom nogom u donji ugao male mreže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

49' Mugoša iznudio aut za Crnu Goru

46' Ofsajd Popova na startu drugog poluvremena

46' Utakmica je nastavljena

* * * * *

BUGARSKA - CRNA GORA 0:0 (POLUVRIJEME)

* * * * *

poluvrijeme

45'+2 Sudija svira kraj prvog poluvremena

45'+1 Prekid za CG nakon faula Kostadinova nad Vešovićem

45' Igra se još dva minuta nakon 45-tog

43' Vešoviću sviran ofsajd, iako je bio u liniji

42' Bugari pritiskaju u finišu poluvremena, šut Deleva iskosa s desne strane završava iznad gola

39' Popov u ofsajdu

34' Žuti za kapitena Popova nakon faula nad Tomaševićem

33' Faul u napadu Tomaševića, nakon kornera Jankovića

31' Parada Petkovića koji spašava gol CG nakon šuta Kostadinova

29' Nova šansa za Bugarsku preko Popova koji šutira slabijom lijevom nogom i promašuje

25' Bećiraj traži prekršaj i dobija žuti zbog prigovora, kao i Marko Simić

23' Faul Zaneva nad Jankovićem

22' Nakon kornera Božikov upućuje loptu ka golu CG, izblokiran šut od strane Vešovića sa gol-linije

18' Ivanić u šansi ali ništa od gola, lopta pogađa Mihajlova

18' Simić otklanja opasnost, Bugari nastavljaju da prijete

15' Nova šansa za Bugare, centrirao je Nedelev ali mu je šut izblokiran

12' Igra se tvrdo, isprekidano, veći posjed imaju domaći

8' Šansa za Bugarsku, Tomašević blokira šut Nedeleva, Petković interveniše

3' Oboren je Ivanov, centaršut Zaneva

1' Utakmica na stadionu "Vasil Levski" je počela, glavni sudija Francuz Rudi Buke dao je znak za start

U toku je intoniranje himni

* * * * *

Selektor "hrabrih sokola", Ljubiša Tumbaković, saopštio je sastav za prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Bugarske.

Na golu će očekivano biti Danijel Petković, Filip Stojković i Adam Marušić pokrivaće defanzivne bokove, dok će par centralnih bekova činiti Žarko Tomašević i Marko Simić, Nikola Vukčević i Mirko Ivanić biće na poziciji defanzivnih veznih fudbalera

Po lijevom boku dejstvovaće Marko Vešović, na desnoj strani zaigraće Marko Janković, dok će najbliži golu rivala biti Fatos Bećiraj i Stefan Mugoša.

Šansu će sa klupe čekati rezervni golmani Mijatović i Ljuljanović, kao i Boljević, Bakić, Kopitović, Đorđević, Vujačić, Jovović, Mirković, Kosković, Šćekić i Radunović.