Dva zlata i bronza za crnogorske reprezentativce u Emiratima

Crnogorska reprezentacija učestvuje na Svjetskim ljetnjim igrama Specijalne Olimpijade koja se održava u UAE od 08-22.03.2019 godine.

Na ovim World Summer Games SOI učestvuje preko 7.500 sportista, preko 3.000 članova nacionalnih delegacija i preko 20.000 volontera, što će po masovnosti ovo biti najveće Olimpijske Igre do sada organizovane.

Naša delegacija je sastavljena od 22 člana, od kojih 19 učestvuje na sportskim takmičenjima a preostala 3 člana će predstavljati našu zemlju na Svjetskom Forumu Mladih koji se organizuje u toku WSG.

Naši sportisti se takmiče u 3 sporta i to u: atletici, stonom tenisu i boćanju.

Po prvi put do sada učestvujemo i u Unified tamičenjima (inkluzivni sport).

specijalnaolimpijada1

Stonoteniseri Valentina i Svetislav su osvojili 4 i 5 mjesto u svojim divizijama
Poslije kvalifikacionih meceva 12 i 13. marta, naši stonoteniseri su se takmičili u grupama od 15-17 marta, u singlu.

Poslije napornih 3 dana i odigranih više od 8 mečeva, po sportisti, i uz nedostatak sportske sreće, Valentina je osvojila 4. a Svetislav 5. mjesto u svojim divizijama.

I ovo je odličan rezultat koji je napravljen uzevši u obzir konkurenciju koja je bila izuzetno jaka.

specijalnaolimpijada2

U atletici osvojena dva zlatna odličja

Poslije kvalifikacionih trka 12. i 13. marta naši atletičari su raspoređeni po divizijama na osnovu rezultata.

CG sportisti su se trkali u 3 različite divizije na 200 metara i Lazar u najjačoj diviziji u bacanju kugle.

- Predrag Matanović, zlato 200 m.
- Elvir Efović, zlato 200 m
- Jasmin Nurković, diskvalifikacija/Iako je imao najbolji rezultat u finalnoj trci ipak je nazalost diskvalifikovan.
- Lazar Živković, 4 mjesto.

U ekipnom takmičenju u inkluzivnom timu u boćanju Crnogorci su bili treći i osvojili su bronzanu medalju.
U grupi od 7 timova, po pravilu igranja svako sa svakim, Unified ekipa CG je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju!

Zlato je osvojila ekipa sa Tajlanda, a srebro ekipa iz Argentine.

Naš sportista u boćanju Ivan Stojanović je osvojio 3. mjesto i bronzanu medalju u svojoj diviziji.