Pobjede Denvera i Portlanda, sjajna partija Lebrona

Denver Nagetsi bili su na svom parketu ubjedljivi protiv Minesote, a pobjedu u noći između utorka i srijede zabilježio je i Portland.
Nikola Jokić
Sport klub/B92Izvor

Denver je pred svojim navijačima savldao Minesotu i slavio sa 133:107.

Sve vrijeme su Nagetsi gospodarili parketom, a prednost je stizala i do 26 poena tokom duela.

Do 44. pobjede u sezoni domaćine je sa 30 poena predvodio Džamal Marej. Pol Milsap dodao je 23 poena. Nikola Jokić igrao je 26 i po minuta i za to vrijeme ubacio 18 poena uz osam skokova i sedam asistencija, a imao je i jednu blokadu. Jokić je šutirao devet od 14 iz igre.

U Minesoti je najbolji bio Karl Entoni Tauns sa 34 poena i deset skokova.

Portland je slavio na gostovanju Los Anđeles Klipersima i do pobjede došao rezultatom 125:104.

Prvo poluvrijeme rezultatski je pripalo Klipersima, ali je u drugom poluvremenu gostujući tim bio bolji. Posebno se to odnosi na četvrtu dionicu koju je Portland dobio sa 40:20.

Mekolum je predvodio Portland sa 35 poena, Jusuf Nurkić je bio odličan sa 20 poena i 12 skokova, a imao je i dvije asistencije. Demijan Lilard imao je 20 poena uz 12 asistencija.

Na drugoj strani, Kliperse je predvodio Montarzel Harel sa 22 poena i 11 skokova. Ivica Zubac je zabilježio dabl - dabl sa 10 poena i 15 skokova od čega devet u napadu.

Lejkersi su na krilima Lebrona Džejmsa i Kajla Kuzme ubjedljivo slavili nad slabašnim Bulsima, rezultatom 123:107. Džejms je imao čak 36 poena i 10 skokova, Koldvel Poup 24, a Kuzma 21 poen.

Bulsi su imali dvocifrenu prvu petorku, a na ovaj meč su izašli bez Zeka LeVina.

"Dobro smo se zabavljali i bili smo srećni, svi do jednog. Lopta je sjajno kružila i čini se da je svako imao priliku da šutne", rekao je Kajl Kuzma.