Liverpul na bod zaostatka za Sitijem, Čelsi izvukao bod

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu Barnli sa 4:2, u utakmici 30. kola Premijer lige i prišli na bod zaostatka za prvoplasiranim Mančester sitijem.

Barnli je poveo u šestom minutu golom Ešlija Vestvuda, a Liverpul je preokrenuo golovima Roberta Firmina u 19. i Sadija Manea u 29. minutu.

Firmino je svoj drugi gol postigao u 67. minutu, a strijelac u timu Barnlija bio je Johan Gudmundson u prvom minutu nadoknade vremena.

Konačan rezultat postavio je Mane, u trećem minutu nadoknade vremena.

Liverpul je poslije 22. pobjede u prvenstvu drugi na tabeli sa 73 boda, bodom manje od Mančester sitija.

Barnli je pretrpio treći uzastopni poraz, ukupno 16. i zauzima 17. mjesto na tabeli sa 30 bodova, dva više od Kardifa, koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja.

Fudbaleri Čelsija odigrali su na svom terenu neriješeno 1:1 protiv Vulverhemptona.

Vulverhempton je poveo na Stamford Bridžu u 56. minutu golom Raula Himensa, a bod domaćima doneo je Eden Azar udarcem sa 20-ak metara u drugom minutu nadoknade vremena.

Čelsi je šesti put u prvenstvu odigrao neriješeno i šesti je na tabeli sa 57 bodova. Vulverhemtpon je sedmi sa devet bodova manje.