Lacio vladar Rima

U derbiju 26. kola Serije A, Lacio je kao domaćin na rimskom ''Olimpiku'' savladao gradskog rivala Romu rezultatom 3:0 i tako prišao na samo tri boda zaostatka za ''Vučicom'' koja je ostala na petoj poziciji.
Izvor

''Nebesko plavi'' su poveli već u 12. minutu meča, kada je poslije auta sa lijeve strane uslijedila brza akcija Koree i Kaiseda, koji je umakao svojim čuvarima i zatresao mrežu - 1:0.

U 72. minutu Korea je probio kroz sredinu poslije sjajne saradnje sa Imobileom, Facio ga je oborio i za sudiju nije bilo dileme - jedanaesterac za Lacio! Uslijedila je konsultacija sa ''VAR studijom'', odluka je potvrđena, a Imobile je precizno izveo penal, za 2:0 u korist Lacija.

Poslije akcije koju je ''povukao'' Sergej Milinković-Savić, na kraju je Kataldi sa ivice kaznenog prostora poslao precizan šut u lijevi ugao Olsenovog gola - 3:0.