Barsa u finalu Kupa kralja!

Fudbaleri Barselone ubjedljivo su savladali Real Madrid 3:0 na Santjago Bernabeuu i plasirali se u finale Kupa kralja.
Sports Illustrated

U prvom meču na Kamp Nou je bilo 1:1, pa je Barsa postala prvi tim u istoriji takmičenja koji će šesti put u nizu igrati finale.

Barselona je do velike pobjede u 274. "El Klasiku" stigla sa dva gola Luisa Suareza i autogolom Rafaela Varana.

Katalonci su tokom većeg dijela meča diktirali ritam igre, ali je Real bio znatno opasniji.

U prvom poluvremenu sjajne šanse su propustili Benzema i Vinisijus, Francuz ne koristi novu na startu drugog, nakon čega je uslijedila kazna.

Sjajno je odigrao na lijevoj strani Alba i prevario Karvahala, pronašao je u kaznenom Dembelea koji iz prve odigrava povratnu do Luisa Suareza, koji rutinski trese mrežu iza leđa nemoćnog Navasa (0:1).

Real pojačava pritisak, niz sjajnih akcija Madriđana, ali Kros promašuje cio gol, a potom Ter Štegen sjajnim odbranama zaustavlja pokušaje Regilona i Vinisijusa.

Vrlo brzo je uslijedila nova kazna, još surovija, dva gola Barse za tri minuta i kraj svih nada za domaćina.

Meč je prelomljen u 69. minutu. Dembele je za dlaku izbjegao ofsajd na desnoj strani terena, brzo je poslao loptu po zemlji kroz peterac na drugu stativu, a tamo je Rafael Varan je u duelu sa Suarezom preusmjerio loptu u svoj gol i poslao Katalonce u finale (0:2).

Navijači Reala nijesu stigli ni da se oporave od ovog gola, a uslijedio je novi šok za tribine.

Suarez je u kaznenom prostoru pravario Kazemira koji ga je nagazio, sudija Sančes opravdano pokazao na bijelu tačku.

Urugvajac uzima loptu i ponižava domaćina - "panjenkom" je prevario Navasa za apsolutnu tišinu na Bernabeuu (0:3).

Barsa sada čeka rasplet drugog polufinala. Betis i Valensija su u prvom meču igrali 2:2 u Sevilji. Revanš na Mestalji igra se sjutra veče.