Minimalac Bajerna, Volfsburg ubjedljiv

Fudbaleri Bajerna savladali su na svom terenu Hertu sa 1:0, u utakmici 23. kola Bundeslige. Volfsburg je sa 3:0 ubjedljivo pobijedio Borusiju u Menhengladbahu.
Stadium Astro

Bajern je na svom terenu savladao ekipu Herte sa 1:0 i izjednačio se sa Dortmundom na čelu tabele Bundeslige.

Jedini gol na "Alijanc areni" postigao je Havi Martinez u 62. minutu, a gosti su meč završili s igračem manje na terenu, zbog isključenja Rekika u finišu meča.

Bajern je tako stigao do 51. boda, koliko ima i Dortmund, uz meč manje od Bavaraca.

Volfsburg je slavio u Menhengladbahu sa 3:0 i približio se ekipama u vrhu tabele.

Gerhard je doveo goste u vođstvo u prvom, da bi Mehmedi sa dva gola u drugom poluvremenu potpuno dotukao ekipu Borusije, koja je ostala na trećem mjestu na tabeli sa 43 osvojena boda.

Volfsburg je sada peti sa 38, dok je četvrti Lajpcig sa 41 i utakmicom manje.

Majnc je na svom terenu savladao Šalke sa 3:0, dok je Frajburg bio raspoložen protiv Augsburga – 5:1.