Arsenal se obrukao u Bjelorusiji, Sevilja slavila u Rimu

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju od BATE Borisova sa 1:0, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.
The Mirror
The Mirror

Očekivano Unaj Emeri izveo je kombinovan sastav i kada je vidio da je "vrag odnio šalu" ubacio je Pjer Emerik Obamejanga, Lukasa Toreiru i Denisa Suaresa.

Međutim ni to nije dalo rezultata. Domaći fudbaleri poveli su iz prekida u 45. minutu i do kraja su se veoma organizovano branili.

Poznato je da engleski timovi nekada znaju da drugo po rangu evropsko takmičenje odigraju opušteno, bez respekta i da im se to kasnije obije o glavu.

Slično je bilo u Bjelorusiji gdje su domaći fudbaleri ostvarili veliku pobjedu. Uprkos porazu Arsenal je i dalje veliki favorit da prođe u osminu finala.

Fudbaleri Lacija poraženi su pred domaćom publikom od Sevilje sa 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Visan Ben Jeder u 22. minutu. Loš meč odigrali su "nebesko plavi" i ekipa iz Andaluzije zasluženo ima prednost pred revanš meč.

Od ostalih mečeva Olimpijakos je ispustio pobjedu protiv Dinama iz Kijeva, pošto su u 90. minutu primili gol za 2:2.

Benfika je slavila na "vrelom" gostovanju u Istanbulu protiv Galatasaraja (2:1).

Inter je pobijedio na gostovanju protiv Rapida iz Beča, Ren je odigrao 3:3 sa Betisom, dok su Krasnodar i Leverkuzen, odnosno Slavija Prag i Genk odigrali bez golova.

Revanš utakmice igraju se za nedjelju dana.