Lindzi Von se bronzom i novim rekordom oprostila od skijanja

Američka skijašica Lindzi Von osvojila je bronzanu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu u Oreu, u svojoj posljednjoj trci u karijeri.

Von je osvajanjem ove bronze postavila još jedan rekord pošto je postala prva skijašica koja je osvajala odličja na šest svjetskih prvenstava.

"Ovo je sve što sam željela danas. Moram da priznam da sam bila malo nervozna, vjerovatno i najnervoznija u životu. Željela sam ovako da žavršim karijeru", rekla je Von poslije trke.

Legendarna Amerikanka je upravo u Oreu prije 12 godina osvojila svoje prve dvije medalje, srebra u spustu i superveleslalomu. Ona je karijeru završila sa dva svjetska zlata, tri srebra i tri bronze.

"Hvala ti Lindzi. Zvijezda zauvijek", pisalo je na jednom od transparenata pored staze u Oreu.

Titulu svjetske šampione u spustu odbranila je Slovenka Ilka Štuhec koja je trku završila u vremenu 1:01,74.

Srebrna medalja pripala je Korin Suter iz Švajcarske koja je za pobjednicom zaostala 23 stotinke, dok je Von od Štuhec bila sporija za 49 stotinke.