Gradonačelnik Kašćelan upoznao je ambasadorku Rajnke sa aktuelnim, ali i planiranim infrastrukturnim i razvojnim projektima, kao i mogućnostima njihove realizacije.
On je kao dosadašnje uspješne projekte zajedničke saradnje naveo otvaranje Američkog ugla, koji nesmetano funkcioniše na Cetinju već pet godina, i uspostavljanje Građanskog biroa za brzu i jednostavnu komunikaciju građana i organa lokalne uprave. Prema njegovim riječima, nemjerljiv je značaj pomoći i podrške koju je Cetinje u ranijem periodu dobilo kroz saradnju sa Američkom agencijom za međunarodni razvoj (USAID).
Gradonačelnik je posebno istakao projekat restauracije mlina Ivana Crnojevića, koji je finansiran posredstvom Fonda američkog ambasadora za zaštitu i očuvanje kulturne baštine (Ambasadors Fund for Cultural Preservation), a za koji očekuje da će ubrzo biti otvoren.
Ambasadorka Rajnke je kazala je da bi joj bilo zadovoljstvo da upravo mlin Ivana Crnojevića bude prvi projekat koji će zvanično otvoriti u Crnoj Gori, dodajući da je spremna da pruži puni doprinos snaženju ekonomske, kulturne kao i saradnje u oblasti obrazovanja.
Ona je naglasila da Cetinje ima izuzetnu turističku vrijednost i prirodne ljepote koje treba dodatno valorizovati, čime bi se otvorio prostor za nova ulaganja, a samim tim i bolji standard građana.
S tim u vezi, sagovornici se se saglasili da je važno unaprjeđivati ambijent za preduzetništvo i investicije, razvijati saobraćajnu infrastrukturu i osnaživati turističke potencijale Prijestonice Cetinje.