Kanales presudio Atletiku

Fudbaleri Atletiko Madrida nijesu uspjeli da iskoriste kiks Barselone u 22. kolu La Lige.
Photo by Aitor Alcalde/Getty Images

Prvak Španije je u subotu igrao 2:2 sa Valensijom i umjesto da Madriđani pobijede i približe se lideru, igrači Atletika su na gostovanju Betisa razočarali i izgubili rezultatom 1:0.

Nema sumnje da će trener Madriđana Dijego Simeone biti veoma ljut i razočaran jer je ovo bila idealna prilika za njegov tim da se približi Barseloni, i da nastavi sa dobrim rezultatima od početka godine.

Ipak, došlo je do pada u igri i to se odrazilo na krajnji rezultat.

Atletiko je počeo sa dva špica, pojačanjem Alvarom Moratom, koji je u januaru stigao iz čelsija i Antoanom Grizmanom, ali utisak je da "jorgandžije" nijesu uspjele da stvore dovoljno povoljnih prilika iz kojih bi ugrozili mrežu Betisa.

Tim iz Sevilje je u četvrtom minutu priprijetio preko Zuhara Fedala, šutirao je glavom, ali je Jan Oblak sjajno intervenisao i spriječio pogodak.

Betis je do jedinog gola na meču stigao u 64. minutu i to iz jedanaesterca. Prethodno je sudija vidio igranje rukom od strane Felipea Luisa, pokazao je na 11 metara, a Serhio Kanales je bio precizan.

Samo tri minuta kasnije, Atletiko je propustio najbolju priliku na meču. Antoan Grizman se našao u šansi, odlično je šutirao s ivice kaznenog prostora, ali nije imao sreće, pogodio je stativu.

Poslije ovog kola, Atletiko ima šest bodova manje od vodeće Barselone, dok je Betis na šestoj poziciji sa 32 boda.