Kiks Liverpula na Enfildu

Fudbaleri Liverpula nisu uspjeli da pobijede Lester, odigrali su neriješeno (1:1) pred domaćim navijačima.
Izvor

U 24. kolu Premijer lige trenutno lider na tabeli nije uspio da savlada "lisice" na Enfildu, iako je imao prednost od samog početka utakmice.

Ovaj rezultat sa dosta radosti prihvatiće drugi glavni kandidat za titulu Mančester siti, koji je dan ranije izgubio od Njukasla, pa je poslije ovog meča razlika između prvoplasiranog i drugoplasiranog "samo" pet bodova.

"Redsi" su poveli već u 3. minutu kada je Sadio Mane iskoristio loptu koja je uz dosta sreće došla do njega, poslije centaršuta Endrjua Robertsona. Liverpul je dobro kontrolisao meč, ali je pomenuti Robertson napravio nesmotren faul, i poslije toga je Lester došao do gola u nadoknadi prvog poluvremena golom štopera Harija Megvajera.

U poslednjem meču kola Totenhem, koji je oslabljen neigranjem najboljih igrača Harija Kejna i Delea Alija, uspio je da preokrene na Vembliju i savlada Votford sa 2:1.