Noel ispred Hiršera u Kicbilu

Francuski skijaš Kleman Noel pobjednik je slaloma koji je u okviru Svjetskog kupa vožen u Kicbilu.

Šest dana nakon što je slavio u slalomu u Vengenu i tako upisao prvu pobjedu u Svjetskom kupu, Noel je bio najbrži i u Kicbilu s vremenom 1:45,53.

On je iza sebe ostavio Austrajinaca Marsela Hiršera, koji je bio sporiji za 0,29 sekundi, dok je treće mjesto osvojio Francuz Aleksis Pentiro sa zaostatkom od 0,36 sekundi.

Prošlogodišnji pobjednik u Kicbilu, Norvežanin Henrik Kristofersen trku je završio kao četvrti.

Hiršer je prvi u generalnom plasmanu sa 1.116 bodova, ispred Kristofersena koji je sakupio 671 bod.

Austrijska skijašica Nikol Šmidhofer pobijedila je danas u superveleslalomu u Garmiš-Partenkirhenu.

Ona je za 0,23 sekunde bila brža od Italijanke Sofije Gođe koja se danas takmičila prvi put od povrede zgloba u oktobru. Treće mjesto osvojila je Lara Gut iz Švajcarske.