Real u finišu "slomio" Đironu

Fudbaleri Real Madrida su imali problema da savladaju Đironu, ali su ipak to uspjeli da urade u prvom meču četvrtfinala Kupa Španije.
EPA-EFE/JuanJo Martin

Real je na kraju slavio sa 4:2 i obezbijedio solidnu prednost pred revanš meč, za nedjelju dana u Đironi.

Gosti su već na startu utišali Santijago Bernabeu kada je Lozano pogodio u sedmom minutu. Ipak, Madriđani su vodili već na pauzi, a strijelci su bili Vaskes i Ramos, iz penala.

Đirona se nije predavala i njihovi napadi su rezultirali penalom, koji je realizovao Granel u 86. minutu.

Ipak, "kraljevski klub" je uspio da dođe do pobjede. Prednost domaćinu donio je štoper Ramos golom u 77. minutu, da bi na konačnih 4:2 povisio Karim Benzema u 80. minutu.

Espanjol je na domaćem terenu odigrao 1:1 s Betisom, a strijelci na tom meču bili su Iglesias za domaćina i Sanabrija za goste.

Prethodno su prednost pred revanš mečeve stekli Sevilja i Hetafe. Sevilja je sa 2:0 savladala Barselonu, dok je Hetafe minimalnim rezultatom bio bolji od Valensije.