"Kralj" pao u "Morači", veliki trijumf Budućnosti!

Košarkaši Budućnosti Volija nadigrali su večeras u "Morači" aktuelnog prvaka Evrolige, madridski Real, 73:60.

Plavi“ su vodili od starta meča, na poluvrijeme su otišli sa osam poena prednosti, istu razliku zadržali su i pred posljednju dionicu, u kojoj su nokautirali moćnog protivnika.

Budućnost je do pobjede vodio Koti Klark sa 12 poena i 12 skokova, Noris Kol je dodao 14 , Bitadze 13, a Erl Klark i Edvin Džekson po 10 poena.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Serhio Ljulj, sa samo 10 poena.

Ovo je peta pobjeda podgoričkog kluba u najjačem evropskom takmičenju.

U narednom, 20. kolu Evrolige, Budućnost Voli 25. januara dočekuje Gran Kanariju, a prije igraće derbi ABA lige sa Cedevitom u Podgorici, u ponedjeljak.

1801buducnostreal8

Budućnost je u trećoj četvrtini zadržala plus osam s poluvremena – 56:48.

1801trecacetvrtina

Domaći tim je nastavio sa odličnom igrom i u drugoj dionici, pa na poluvrijeme odlazi sa osam poena prednosti – 36:28.

1801drugacetvrtina

Nakon uvodnih deset minuta, Budućnost Voli vodi 19:15.

1801prvacetvrtina

Pogledajte atmosferu uoči početka utakmice:

1801buducnostreal41801buducnostreal31801buducnostreal61801buducnostreal11801buducnostreal2

Zvanični evropski prvak prvi međusobni duel dobio je rezultatom 89:55, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario je 15 pobjeda i tri poraza.

Budućnost Voli ima četiri trijumfa, a u prošlom kolu prekinula je seriju od šest uzastopnih poraza.

Ovo je šesti duel dva tima, a prethodnih pet dobio je klub iz Madrida.

Real je posljednji put gostovao je u Podgorici 11. oktobra 2001. godine i slavio 82:72.