Gol, asistencija i crveni Merina

Fudbaleri Real Sosijedada pobijedili su Espanjol 3:2, u meču 19. kola španske LaLige.
EPA-EFE/Juan Herrero

Sosijedad je vodio 2:0, Espanjol je uspio da tu prednost anulira pogotkom Nalda i auto-golom Dijega Ljorentea, da bi Vilijan riješio pitanje pobjednika.

Sosijedad je poveo poslije samo tri minuta igre golom Mikela Merina koji je pokupio "otpadak" poslije kornera.

Već u osmom minutu Vilijan duplira prednost penalom, da bi Espanjol u 32. minutu Naldo glavom iz kornera smanjio na 1:2.

Ljorente nespretno reaguje u 45. minutu i daje auto-gol za 2:2 poslije šuta i prečke Baptistaa koji je možda bio i u ofsajdu u trenutku kada je dobio loptu.

Sudije to nijesu provjerile, akcija je nastavljena i gol za Espanjol je priznat. Konačan rezultat postavlja Vilijan Žoze u 63. minutu koji svojim drugim golom, a nakon sjajnog centaršuta Merina do druge stative.

Merino desetak minuta kasnije dobija crveni karton, ali Espanjol ne uspijeva da iskoristi višak na terenu da se još jednom vrati u egal, ili čak pobijedi.

Sosijedad je poslije ove pobjede na osmom mjestu LaLige sa 25 bodova, a Espanjol je deseti s bodom manje.