"Stara dama" rutinski do četvrtfinala Kupa Italije

Fudbaleri Juventusa rutinski su se plasirali u četvrtfinale italijanskog Kupa, pobjedom u Bolonji sa 2:0.
EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Juventus, koji brani titulu u ovom takmičenju, iako u izmiješanom sastavu uspio je bez problema da dođe do trijumfa.

Prednost "Staroj dami" donio je Bernadeski u devetom minutu, kada je iskoristio katastrofalnu grešku i sudar golmana i odbrambenog igrača Bolonje i loptu proslijedio u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi gosti riješili pitanje pobjednika početkom nastavka.

Moise Kean je u 49. minutu pokupio odbitak i poslao ga u mrežu, za konačnih 2:0.

On je na isteku sata igre ustupio mjesto Kristijanu Ronaldu.

Juve je lagano prošao među osam najboljih ekipa u Kupu, gdje su već Lacio i Milan koji su bili uspješni tokom dana.

Poslije 100 minuta mučenja na Marasiju ekipa Milana eliminisala je Sampdoriju zahvaljujući Gatuzovom "džokeru“ – Patriku Kutroneu.