Minimalac Intera, slavila i Roma

Fudbaleri Intera i Rome zabilježili su pobjede u 19. kolu italijanskog šampionata.

Inter je na gostovanju Empoliju slavio sa 1:0,  a jedini pogodak na meču postigao je Keita Balde u 72. minutu.

Roma je, takođe kao gost, slavila protiv Parme 2:0 golovima Kristantea i Undera.

Lacio je u Rimu odgrao 1:1 sa ekipom Torina. Gosti su poveli u nadoknadi prvog dijela golom Belotija sa bijele tačke, a poravnanje Laciju donio je Sergej Milinković-Savić sjajnim pogotkom u 62. minutu.

Naš reprezentativac iz redova Lacija Adam Marušić isključen je u 86. minutu nakon grubog starta.

U ostalim mečevima Atalanta je na gostovanju Sasuolu slavila sa 6:2, Udineze je bio bolji od Kaljarija 2:0, Kjevo je sa minimalnih 1:0 bilo bolje od Frozinonea, dok je meč između Đenove i Fiorentine završen bez pogodaka.

Ranije danas Juventus je bio bolji od Sampdorije 2:1, od 18 sati se sastaju Napoli i Bolonja, a od 20 i 30 Milan i SPAL.

Juve je lider sa 53 boda, 12 više od Napolija koji ima meč manje, Inter je treći sa 39, a Lacio četvrti sa 30.