Specijalni sud u Beogradu izrekao je oslobađajuću presudu Lazareviću kome se sudilo u objedinjenom postupku u kome su optuženi i nekadašnji rukovodilac u Ministarstvu unutrašnjih poslova Boris Gara, advokat Radovan Štrbac i biznismen Rodoljub Radulović, koji je u bjekstvu.
Iako je optužnica protiv Lazarevića i drugih podnijeta 2014, suđenje je počelo tek naredne godine, iz šestog pokušaja, ali je jesenas prekinuto i započeto ponovo zbog promjene člana sudskog vijeća.
Samo suđenje obilježila je sporost, ali i sporenja oko dokaza koji su korišćeni. Pa je tako iz procesa izbačen korpus dokaza koji se odnosi na prisluškivane telefonske razgovore jer su pribavljeni nelegalno, a koji, prema tužilaštvu, predstavljaju ključne dokaze koji idu u prilog tvrdnjama da informacije o istrazi protiv Šarićevog klana prenošene vrhu te kriminalne grupe.
I dok je odbrana od početka tvrdila da je optužnica montirana kako bi bivši šef kabineta Ivice Dačića bio diskreditovan i tražila oslobađanje, tužilaštvo je vjerovalo da postoji dovoljno dokaza da Lazarević i drugi budu osuđeni na zatvorske kazne koje neće biti manje od jedne, odnosno tri godine.
Prema optužnici, Boris Gara je, kao policijski operativac, ključne podatke o pretkrivičnom postupku koji se vodio protiv Šarićeve grupe davao Lazareviću, a on ih proslijeđivao Raduloviću i Štrpcu.
Ipak, najveća konrtroverza bila je oko snimaka Lazarevića, ali i Ivice Dačića sa Radulovićem, koji na sudu na kraju nisu korišćeni.
Portal KRIK objavio je video snimke na kojima se vide Ivica Dačić i Rodoljub Radulović u privatnom razgovoru, ali bez tona, pa se ne zna sadržaj tih razgovora. Dačić je potvrdio da poznaje Radulovića, ali da nije znao za njegovu umiješanost u šverc kokaina.
Međutim, na sudu nije saslušan. Saslušanje je izbjegao i Mile Jerković, jedan od bivših saradnika Darka Šarića, koji je na suđenju za pranje novca tog klana izjavio da je od Lazarevića dobio informaciju da ih policija prisluškuje.
Zbog bolesti se nije pojavio na sudu, pa je taj iskaz i preuzet.
Sam Lazarević negirao je odavanje infomracija iz istrage, tvrdeći da je Radulovića upoznao u Dačićevom kabinetu kao njegovog prijatelja, kao i da je njegove kasnije pozive izbjegavao.
Protiv odluke Specijalnog suda postoji mogućnost žalbe Apelacionom sudu.
Inače, Radulović je početkom decembra, nakon ponovljenog suđenja, osuđen na 11 i po godina zatvora zbog učešća u švercu kokaina iz Latinske Amerike u Zapadnu Evropu, dok je proces za pranje novca, u okviru koga se sudi i Raduloviću i Štrpcu, i dalje u toku.