Totenhem demonstrirao silu nad Evertonom

Fudbaleri Totenhema deklasirali su Everton 6:2 (3:1) poslije preokreta na Gudison parku u posljednjem meču 18. kola Premijer lige.

Everton je poveo protiv Spursa golom Tia Volkota u 21. minutu, da bi do kraja poluvremena uslijedio "rafal" gostiju za preokret na 3:1.

Prvo je Heong-min Son kaznio katastrofalnu grešku Zume i Pikforda, zatim Dele Ali zakucava odbitak za 2:1, a potom i Hari Kejn koristi odbitak od stative i donosi gostima veliku prednost pred odmor.

Totenhem je nastavio da gazi "karamele" i u drugom poluvremenu, već u 48. minutu Kristijan Eriksen fantastičnim volej udarcem pogađa za 4:1.

Tri minuta kasnije Everton vraća nadu u borbu za bod golom Gilfija Sigurdsona, ali pola sata prije kraja Son drugim golom na meču stavlja tačku.

Petnaestak minuta pre kraja i Kejn drugi put trese mrežu Evertona za teniskih 6:2 u Liverpulu.

Totenhem je trećom uzastopnom pobjedom nastavio da prati drugoplasirani Mančester siti za kojim zaostaje dva boda i lidera Liverpul koji je kao i u prethodne dvije sezone lider Premijer lige za Božić.

Na Boksing dej, dan poslije Božića, Totenhem dočekuje Bornmut, dok će Everton kraj niza od četiri meča bez pobjede tražiti kod "davljenika" Barnlija.