Na ovu odluku Tužilaštvo ima pravo žalbe u roku od tri dana.
- Pritvor Hadžibetiju biće ukinut kada u depozit suda bude položeno 20.000 eura, o čemu će biti sačinjena službena zabilješka. Jemstvo će se ukinuti i optuženi staviti u pritvor ako se na poziv suda ne odazove, a izostanak ne opravda, ili ako se pojavi neki drugi zakonski osnov za određivanja pritvora - piše u odluci sutkinje Vesne Pean.
U obrazloženju se navodi da ponuđeno jemstvo od 20.000 eura predstavlja dovoljnu garanciju da optuženi neće pobjeći – da će biti dostupan sudu do pravosnažnog okončanja sudskog postupka. Viši sud takođe ukazuje da Hadžibeti ima stalno prebivalište u Ulcinju, gdje su mu roditelji i dvoje maloljetne djece pa su i to dodatni razlozi da je optuženi vezan za Crnu Goru.
Hažibeti se tereti da je bio član grupe koja se bavila međunarodnim švercom narkotika. Specijalno tužilaštvo je kao organizatora označilo Duška Martinovića, dok su na optužnici osim Hdžibetija i Milan Marić, Vaso Perović, novinar Jovo Martinović, Igor Vušurović i Branka Stanišić.
U završnim riječima svi optuženi su negirali krivicu osim Duška Martinovića koji je priznao šverc droge ali je negirao navode optužnice koja ga tereti da je formirao kriminalnu organizaciju. Jonuz Hadžibeti u završnim riječima se osvrnuo na iskaz svjedoka saradnika ocjenjujući da je sve što je rekao laž i da njegov DNK trag nigdje nije pronađen.
Prema navodima optužnice, grupa se tereti da je pripadala međunarodnoj kriminalnoj organizaciji koju je početkom maja 2015. godine organizovao Duško Martinović radi šverca narkotika u Crnoj Gori, Hrvatskoj i Holandiji.
U ovom predmetu Marija Milanović i Namik Selmanović dobili su status svjedoka saradnika. Presudu će 15. januara izreći sutkinja Vesna Pean.