Velika pobjeda „lavica“, živi nada o polufinalu!

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Srbiju u Nantu 28:27 (12:15), u drugom meču glavne runde Evropskog prvenstva (EP) u Francuskoj.

Crnogorske rukometašice ušle su furiozno u meč. Nakon vođstva od 7:4 u 7. minutu, igralo se gol za gol, da bi „lavice“ u 14. minutu naprasno – stale. Srbija je to iskoristila za preokret i osjetnu prednost (10:14), a naše djevojke su gol postigle tek nakon nevjerovatnih 11 minuta posta. Srećom, Srbija nije uspjela previše da se odlijepi, pa su „lavice“ na poluvijeme otišle s tri gola minusa – 12:15.

crnagorasrbija

U nastavku su crnogorske rukometašice polako topile prednost Srpkinja, da bi 16 minuta prije kraja izjednačile. Narednih deset minuta ponovo se igralo gol za gol, a onda su naše djevojke, zahvaljujući prije svega maestralnoj Mileni Raičević, povele 26:24, da bi dva minuta prije kraja došle i na 28:25. Činilo se da je sve gotovo, a onda su se sprske rukometašice, zahvaljujući našim promašajima, vratile brzim pogocima na gol zaostatka (28:27). U zadnjem minutu nismo realizovali napad, pa je Srpkinjama ostalo tridesetak sekundi da izjednače. No, srećom po nas, spetljale su se u realizaciji, pa su „lavice“ na kraju odnijele veliku pobjedu. San o polufinalu živi.

crnagorasrbija5Našu reprezentaciju do pobjede su vodile Đurđina Jauković, Majda Mehmedović i pomenuta Milena Raičević sa po šest golova, dok je kod Srbije najbolja bila Katarina Krpež-Slezak sa 12 golova.

Naše djevojke su ovim trijumfom ostale u trci za polufinale. Za to je potrebno da pobijede Dansku u srijedu, a da Srbija iznenadi Francusku. Pobjedom nad Danskom, „lavice“ bi osigurale put u Pariz i borbu za peto mjesto.

crnagorasrbija2

TOK UTAKMICE:

DRUGO POLUVRIJEME:

60` Velika pobjeda „lavica“! Srpske rukometašice nisu realizovale posljednji napad. Konačan rezultat 28:27.

59` Krpež pogađa novi sedmerac, 28:27. Tajm-aut Johansona.

58` Stojiljković smanjuje na 28:26.

58` Gol Raičević, 28:25.

57` Pogađa Jauković, 27:25.

54` Gol Lavko, 26:25. Tajm-aut Johansona.

54` Mehmedović za 26:24, nakon nove sjajne asistencije Raičević.

53` Jauković za 25:24.

52` Ponovo Radojević s krila, 24:24.

52` Radičević pogađa za preokret Crne Gore, 24:23.

51` Promašaj Brnović iz kontre.

50` Projektil Jauković, 23:23. Igra se gol za gol.

49` Pogodak Radojević, 22:23.

49` Novi gol Raičević, 22:22.

48` Krpež je realizovala semderac, 21:22.

47` Mehmedović iz kontre, 21:21.

47` Novi gol Lavko, 20:21.

46` Raičević donosi novo izjednačenje, 20:20.

46` Gol Srbije s igračicom manje. Radojević s krila, 19:20.

44` Radičević iz kontre donosi izjednačenje, 19:19.

43` Radičević nakon sjajne asistencije Raičević, 18:19.

42` Projektil Stojiljković, 17:19.

42` Gol s igračicom više. Raičević je pogodila iz kontre, 17:18.

40` Opet Krpež, 16:18. Njen deseti pogodak.

40` Jauković pogađa sedmerac, 16:17.

37` Treći gol Bulatović, 15:17.

35` Nekoliko promašaja na obje strane.

34` Lavko za 14:17.

33` Mehmedović s krila, 14:16.

33` Krpež nezaustavljiva, 13:16.

32` Raičević probija odbranu srpskih rukometašica, 13:15. Srpkinje su s igračicom manje.

crnagorasrbija3PRVO POLUVRIJEME:

30` Srpske rukometašice nisu uspjele da realizuju posljednji napad. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 12:15.

29` Srpski selektor Obradović zatražio je tajm-aut.

28` Jauković snažno s devet metara, 12:15. Srpski selektor Obradović je zatražio tajm-aut.

26` Srbija pogađa s igračicom više, Radojević za 11:15.

25`Lavice“ postižu gol nakon 11 minuta. Bulatović za 11:14.

25` Krpež je realizovala sedmerac, 10:14.

23` Ponovo Krpež, 10:13.

20` Krpež s krila, 10:12. Crnogorski selektor Johanson zatražio je tajm-aut.

18` Pop Lazić iz kontre donosi Srbiji prvo vođstvo, 10:11

15` Pop Lazić za novo izjednačenje, 10:10.

14` Prvi gol Grbić, 10:9.

13` Krpež pogađa sedmerac, 9:9.

12` Krpež odgovara iz kontre, 9:8.

12` Upisuje se Jauković, 9:7.

11` Lavko pogađa s devet metara, 8:7.

11` Mehmedović je realizovala novu kontru, 8:6.

10` Krpež za 7:6.

9` Radojević smanjuje na 7:5.

7` Radičević iz kontre, 7:4.

7` Krpež je ostala na krilu sama, 6:4.

6` Brnović pogađa nakon lijepe akcije, 6:3.

5` Opet Mehmedović, 5:3.

5` Novi gol Lekić, 4:3.

5` Mehmedović iz kontre, 4:2.

4` Gol Lekić, 3:2

2` Lob Radičević s krila, 3:1.

1` Bulatović pogađa za 2:1.

1` Gol Srbije s krila, 1:1

1` Poveli smo golom Milene Raičević, 1:0.

Crnogorske rukometašice na startu glavne runde savladale su Švedsku 30:28, dok je Srbija poražena od Rusije 29:25.

Ovo je važan meč za obje reprezentacije. Pobjednik meča će zadržati šanse u igri za polufinale, a praktično će obezbijediti borbu za 5. mjesto.

Duel se igra u Nantu.

Ranije danas, reprezentacija Rusije obezbijedila je plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je danas pobijedila selekciju Danske sa 32:21.