Junajted ubjedljiv protiv fenjeraša, minimalac Arsenala

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Fulam sa 4:1, u utakmici 16. kola Premijer lige.

Arsenal minimalnim rezultatom savladao ekipu Hadersfilda. Istim rezultatom Barnli bolji od Brajtona, a Kardif od Sautemptona. Vest Hem poslije preokreta savladao Kristal Palas.

Ekipa Mančester junajteda prekinula je seriju od četiri utakmice bez pobjede u Premijer ligi, pošto je u utakmici 16. kola ubjedljivo savladala Fulam sa 4:1.

"Đavoli" su već nakon prvih 45 minuta imali tri gola prednosti, a strijelci su bili Jang, Mata i Lukaku. Kamara je sa bijele tačke smanjio na 3:1, da bi konačan rezultat postavio Markus Rašford, najbolji pojedinac utakmice.

Junajted je šesti sa 26 osvojenih bodova, dok je Fulam posljednji sa devet.

Arsenal se dugo mučio protiv Hadersfilda, ali je u finišu meča stigao do tri boda lijepim golom Lukasa Toreire.

"Tobdžije" su stigle do 34. osvojenog boda i trećeg mjesta na tabeli, dok je Hadersfild ostao 18. sa deset.

Kardif je golom Patersona savladao ekipu Sautemptona, kojoj nije pomogla ni promjena trenera, dok je isti rezultat viđen u duelu između Barnlija i Brajtona - jedini strijelac bio je Tarkovski u 40. minutu.

Prava goleada viđena je u duelu Vest Hema i Kristal Palasa, a domaći su do tri boda stigli poslije preokreta.

Vest Hem je deseti, a Kristal Palas 16. na tabeli Premijer lige.

Palas je poveo golom Mekartura u prvom poluvremenu, a "čekićari" su u nastavku za manje od 20 minuta postigli tri gola (Snodgras, Čičarito, Anderson), da bi konačan rezultat postavio Šlup u 75. minutu.