Podgorica

Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za zaposlene u gradskim preduzećima

Gradonačelnik Podgorice van Vuković, prisustvovao je danas postavljanju kamena temeljca za izgradnju stambene zgrade za potrebe radnika gradskog preduzeća Čistoća, gdje je istakao da je Glavni grad veoma posvećen rješavanju stambenih pitanja i da će za godinu i po blizu 300 zaposlenih u gradskim preduzećima riješiti ovo životno pitnje.
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za zaposlene u gradskim preduzećima
Portal AnalitikaIzvor

“Za te potrebe, Glavni grad je opredijelio finansijska sredtsva, ustupio lokacije i oslobodio budućeg investitora obaveze plaćanja naknade za komunalno opremanje ukupne vrijednosti 3,8 miliona eura”, kazao je Vuković.

On je naglasio da će na taj način biti sagrađena tri stambena objekta, od kojih se jedan za potrebe zapošljenih u Vodovodu već uveliko gradi, da danas kreće izgradnja zgrade za zapošljene u Čistoći i izrazio očekivanje da će narednih dana biti izabran i najpovoljniji ponuđač za izgradnju zgrade i za ostala gradska preduzeća.

Gradonačelnik je istakao da je gradsko preduzeće Čistoća jedno od najboljih u okviru strukture Glavnog grada.

“Ko god dođe u Podgoricu primjećuje da je ona izuzetno čist grad, pogotovo imajući u vidu neke naše navike kojima se baš ne možemo pohvaliti, tako da je ovo način da Glavni grad iskaže poštovanje za to što ti ljudi rade. Mi, nažalost, ne možemo da ih platimo adekvatno za posao koji rade, on je znate i sami koliko težak, ali na ovaj način im pomažemo da riješe stambeno pitanje pod povoljnim uslovima”, izjavio je gradonačelnik Vuković.

“U svakom slučaju, koristim priliku da i direktorki Popović i svim zapošljenima u Čistoći još jednom iskažem poštovanje kao gradonačelnik za trud koji ulažu kako bi Podgorica bila čista, jer zamislite samo da 24 sata ovi ljudi ne rade svoj posao na šta bi naš grad ličio” kazao je Vuković.

Apelovao je na sugrađane da malo više vode račun o čistoći grada, da ovim ljudima malo pomognu u  obavljanju svojih dnevnih zadataka kako bi naš grad izgledao kako svi želimo da izgleda

“Na ovom mjestu će za nešto više od godinu dana nići novi dom za preko 90 porodica radnika zaposlenih u gradskoj Čistoći. Vrijednost investicije iznosi ukupno 2.469.532 eura, a objekat je bruto površine 6.086 m2” , saopštila je direktorka Čistoće Daca Popović i naglasila da cijena po kvadratu neto korisne površine iznosi 587 eura i da se radi o jako povoljnoj cijeni koja je mnogo ispod tržišne cijene nekretnina na toj lokaciji u Podgorici.

Ona je istakla da je obaveza Čistoće da u narednih 14 mjeseci formira rang listu i zahvalila se svim partnerima na projektu, posebno Glavnom gradu koji je besplatno ustupio zemljište i izvođaču radova, firmi Roaming Monetenegro koja je dala najpovoljniju ponudu i iskazala zadovoljstvo što će veliki broj zaposlenih u Čistoći riješiti jedno od najvažnijih životnih pitanja.

Predsjednik sindikalne organizacija zaposlenih u Čistoći Veselin Mijović, u ime zaposlenih zahvalio je upravi Glavnog grada i menadžmentu Društva što su imali razumjevanja za njihove potrebe. Naredni korak, kako je naglasio, je komunikacija sa poslovnim bankama u cilju obezbjeđenja što povoljnijih kreditnih uslova za zaposlene.

Portal Analitika