Čelsi raspucan, PAOK bez šanse u Londonu

Fudbaleri Čelsija savladali su PAOK rezultatom 4:0 u meču petog kola Grupe L Lige Evrope. Gosti od sedmog minuta bez isključenog Kačeridija, dva gola Žirua, jedan Morate.

Fudbaleri Čelsija savladali su PAOK rezultatom 4:0 u meču petog kola Grupe L Lige Evrope. Gosti od sedmog minuta bez iskljulenog Kačeridija, dva gola Žirua, jedan Morate.

Ali, sve nade su se raspršile poslije sedam minuta igre. Kačeridi je, kao posljednji igrač u odbrani, srušio Žirua i dobio direktan crveni karton.

Čelsi je polako davio protivnika, napadao sa svih strana, da bi u 27. minutu Olivije Žiru iskoristio dodavanje Pedra i lijepim udarcem zatresao mrežu.

Francuz je, deset minuta kasnije, postigao još jedan gol, ovaj put na asistenciju Fabregasa.

U nastavku se slika nije umnogome promijenila. Čelsi je kontrolisao situaciju na terenu, PAOK, istina, pokušavao hrabrije, ali gostima nije bilo moguće da se razigraju.

Mladi Hadson Odoi je postigao treći gol za Čelsi na meču, prvi u karijeri, kada je lijepo šutirao u 60. minutu.

Alvaro Morata je u nastavku dobio priliku i odlično je iskoristio. Prvi kontakt sa loptom i gol. Hadson Odoi je centrirao, a Španac najviši u skoku smješta loptu glavom u gol.

Čelsi je do kraja odigrao rutinski i upisao novu pobjedu u Ligi Evrope.