PSŽ na korak od osmine finala, Zvezda poražena u Napulju

Fudbaleri PSŽ pobijedili su Liverpul 2:1 u derbiju petog kola Lige šampiona i stigli na korak od osmine finala.

"Sveci" su slavili pogocima Huana Bernata i Nejmara u prvom poluvremenu, dok je Liverpul uspio samo da unese neizvjesnost u meč golom Džejmsa Milnera iz penala u nadoknadi prvog dijela igre.

Domaćin je poveo već u 13. minutu poslije očajne reakcije Virdžila van Dajka u kaznenom prostoru, nakon brze akcije PSŽ preko Veratija.

Nije dobro izbacio loptu nakon dodavanja Nejmara u sredinu, ona se dobija do Bernata koji lako trese mrežu.

Uprkos pritisku, Liverpul nije uspijevao da kreira opasan napad ispred gola PSŽ, dok je domaćin konstantno prijetio iz kontranapada.

Posebno su "Sveci" bili opasni kada su kombinovali Nejmar i Mbape, što im u 37. minutu donosi i novi gol.

Brazilac je izbacio Francuza u prazan prostor po lijevoj strani, ovaj traži u petercu Kavanija, njegov šut petom brani Alison, ali se lopta odbija do Nejmara koji postaje najefikasniji Brazilac u istoriji LŠ.

U tom trenutku je djelovalo da će PSŽ lagano privesti meč kraju, ali u posljednjem minutu prvog poluvremena Liverpul dobija penal.

Mane je izborio sporan jedanaesterac padom prilikom uklizavanja Di Marije, a Milner nije dao šansu Bufonu.

Očekivao se atomski fudbal u nastavku, ali su ljubitelji ove igre ostali uskraćeni za spektakl.

PSŽ je "stao na loptu", a Liverpul nije imao rješenje za odbranu domaćina, pa se tokom drugih 45 minuta uglavnom vodila "rovovska" bitka između dva kaznena, uz povremena manja uzbuđenja u kaznenim prostorima.

Fudbaleri Crvene zvezde ostali su bez šansi da prođu grupu jer su u petom kolu Lige šampiona poraženi na gostovanju Napoliju – 3:1 (2:0).

"Crveno-bijeli" nijesu uspjeli da ponove partije iz prethodnog dijela takmičenja kada su remizirali sa Napolitancima i savladali Liverpul, pa su izgubili šanse da se nađu u osmini finala elitnog takmičenja.

Ekipi Vladana Milojevića ostaje mogućnost da prođu u Ligu Evrope kao trećeplasirani iz grupe, ali će i to biti vraški teško jer u posljednjem kolu moraju da pobijede Pari Sen Žermen na svom terenu.