Podjela bodova na Olimpiku

U derbiju 13. kola Serije A fudbaleri Lacija i Milana odigrali su na "Olimpiku" neriješeno, 1:1.
Photo by Paolo Bruno/Getty Images

Bio je to sudar četvrtoplasirane i petoplasirane ekipe u Kalću, a treba reći da je domaći tim u posljednji čas izbjegao poraz, pošto je izjednačujući gol postigao u četvrtom minutu nadoknade.

Milan je poveo u 78. minutu. Davide Kalabrija je odlično proigrao Franka Kesija na ivici kaznenog prostora, on je uputio precizan šut u desni donji ugao i donio slavlje navijačima "rosonera".

Lacio je u finišu krenuo na sve ili ništa, tako da je u četvrtom minutu nadoknade, poslije jedne duge lopte, slabo reagovala odbrana Milana. Lopta je došla pravo na nogu Hoakinu Korei koji je sa 16 metara poslao u desni donji ugao.

Tako je Lacio stigao do boda kojim je sačuvao četvrto mjesto, pa i dalje ima bod prednosti u odnosu na Milan.