Klipersi u seriji, Denver tone

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobijedili su Atlantu 127:119, u jutros odigranom meču NBA lige.

To je Klipersima peta uzastopna, ukupno 11. pobjeda ove sezone.

Tim Doka Riversa dijeli prvo mjesto na tabeli Zapadne konferencije, sa Portlandom i Memfisom.

Denver je nastavio da ređa veoma loše rezultate, poslije odličnog starta, i zabilježio i šesti poraz u posljednjih sedam mečeva.

Nagetsi su odlično odigrali prvo poluvrijeme i poslije prvih 20 minuta imali prednost od čak deset poena.

Igra tima Majka Malouna se "raspala" u trećoj četvrtini, koju je Milvoki dobio sa 32:21. Denver je pokušavao da se vrati u meč i uspio da dođe do nove prednosti pri rezultatu 89:87, ali je potom uslijedila nova serija Baksa od 8:0.

Jokić i saigrači nisu uspjeli da se oporave i ponovo preokrenu rezultat u svoju korist i Milvoki je priveo meč kraju.

Srpski centar je, pored 20 poena, zabiležio i po pet skokova i asistencija, dok je sjajni plejmejker Džamal Mari bio blizu tripl-dabla – imao je 17 poena, devet asistencija i osam skokova.

Pol Milsap je uhvatio devet lopti, ali je za 28 minuta na parketu šutirao samo 3 od 9 i postigao osam poena.

Bakse su do pobjede predvodili Janis Adetokumbo i Erik Bledso. Grk je imao dabl-dabl od 29 poena i 12 skokova, dok je omaleni Bledso upisao 23 poena i po pet skokova i asistencija.

U meču između Filadelfija 76ersa i Finiks Sansa poraz je doživio tim koji trenira srpski stručnjak Igor Kokoško,v rezultatom 119:114 na gostovanju.

Sansi su poraženi u veoma "uskom" meču uprkos odličnoj igri Devina Bukera koji je meč završio sa 37 poena i osam asistencija. Istakli su se još i Ti Džej Voren sa 21 poenom, kao i Diandre Ejton sa 17 poena i devet skokova.

Filadelfiju je do pobjede vodio Džoel Embid sa 33 poena i 17 skokova. Benu Simonsu je falila jedna asistencija za tripl-dabl jer je imao i 19 poena i 11 skokova, a Džimi Batler je imao 16.

Šarlot Hornetsi su pobijedili Boston Seltikse sa 117:112 poslije nove nestvarne partije Kembe Vokera.

Kemba je upisao 43 poena, uz pet asistencija, samo dva dana poslije "monstruoznih" 60 poena u porazu od Filadelfije posle produžetka.

On je, ovoga puta, donio pobjedu svojoj ekipi u veoma tijesnom meču i presudio Seltiksima trojkom pri kraju utakmice.

Vokeru je najviše problema zadavao plej Bostona Kajri Irving koji je imao 27 poena i 11 asistencija, ipak nedovoljno da odvede svoju ekipu do trijumfa.

Indijana Pejsersi su deklasirali Juta Džez na domaćem terenu sa 121:94.

Indijanu je predvodio Bojan Bogdanović sa 21 poenom, Domantas Sabonis imao je 19 uz po devet skokova i asistencija. Na drugoj strani odličan je bio Riki Rubio sa 28 poena, ali je ponovo podbacio Donovan Mičel (7p za 32min).

Detroit Pistonsi su, prema očekivanjima, zabilježili lagan trijumf nad Klivlend Kavalirsima rezultatom 113:102.

Tandem "visokih" Blejk Grifin-Andre Dramond je ponovo dominirao, i to sa dabl-dablovima – Grifin je imao 21 poen i 12 skokova, a Dramond 23 poena i 16 uhvaćenih lopti.

Najefikasniji u gostujućem sastavu bio je Kolin Sekston sa 18 poena.