Švajcarska razbila Belgiju i plasirala se u plej-of Lige A

Fudbaleri Švajcarske pobijedili su pred domaćom publikom Belgiju sa 5:2 u posljednjem kolu druge grupe Lige nacija A.

"Sajdžije" su do trijumfa došle zahvaljujući preokretu u prvom poluvremenu i dobrom igrom u nastavku meča.

Belgija je poslije samo 17 minuta igre imala dva gola prednosti, međutim to nije omelo Švajcarsku da se do kraja poluvremena potpuno vrati.

Ne samo da su se vratili, već su i potpuno preokrenuli rezultat. Oba pogotka za Belgiju postigao je Torgan Azar (2. i 17), dok su za Švajcarsku strijelci bili Rodriges iz penala u 26. i Seferović u 31. odnosno 44. minutu.

Domaća ekipa uspjela je da postigne čak tri gola za samo 18 minuta i time je psihički dotukla Belgijance.

U drugom periodu igre Švajcarska je postigla još dva pogotka, a strijelci su bili Elvedi u 62. i Seferović u 84, koji je tim gol došao do het-trika.

Do kraja nije bilo više pogodaka i Švajcarska se ovom pobjedom plasirala u plej-of Lige nacija A.