Budućnost Voli u Morači potopila Partizan

Košarkaši Budućnost Voli savladali su Partizan rezultatom 75:71 u večerašnjoj utakmici osmog kola ABA lige

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici beogradski Partizan 75:71 (26:16, 14:14, 14:22 i 21:19), u utakmici osmog kola ABA lige.

Podgorički tim ostvario je šestu pobjedu, dok Partizan nakon osmog kola ima polovičan učinak, po četiri trijumfa i poraza.

Domaćin je drugi put ove sezone dobio Partizan, nakon polufinala Super kupa u Laktašima.

Slavio je osmi put u međusobnim duelima u ABA ligi, a ostvario je petu uzastopnu pobjedu pred svojim navijačima.

Regionalni šampion opravdao je ulogu favorita, sredinom prve četvrtine došao je do vođstva i nije ga ispuštao do kraja.

Domaćin je u većem dijelu meča imao ubjedljivu prednost, razlika je više puta bila i dvocifrena, ali je Partizan uspijeva da se vrati u meč i završnicu učini neizvjesnom.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Erl Klark sa 20, Edvin Džekson i Danilo Nikolić dodali su po 11, a poen manje Nemanja Gordić.

U beogradskom timu najbolji je bio Stefan Janković sa 15 koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 26. novembra, biti gost Zadra.

Regionalni šampion prije toga odigraće dva meča u Evroligi - sa Himkijem u srijedu i dva dana kasnije sa ekipom CSKA.

Tok meča

Četvrta četvrtina:

Erl Klark pogodio je jedno bacanje za 75:68, a istom mjerom je uzvratio Marinković, 75:69.

Ivanović uzvraća sa tri poena za 74:68

Trojka Vanje Marinkovića - 71:68

Edvin Džekson je poentirao za dva, 71:63 na dva i po minuta prije završetka.

Podgoričani ponovo imaju veliku prednost. Zagorac vraća nadu Partizanu trojkom, 68:62.

Danilo Nikolić pogađa trojku, 68:59

Erl Klark igra najbolju utakmicu u Budućnosti - koš uz faul, 19 poena - 65:59.

Dvije solo akcije Erla Klarka, pa Gordića, ali Zagorac pogađa tešku trojku - 60:57.

Janković mora van igre pošto je povrijedio zglob lijeve noge. Marinković nije uspio da pogodi za dva poena. Klark poentira pod košem za 58:54. Tajm-aut Trinkijerija.

Nemanja Gordić promašio je trojku iz driblinga, a Ivanović je obezbijedio novi napad za domaći sastav. Nikolić je promašio trojku.

Gosti gube loptu na startu posljednje četvrtine. Barović pogađa za dva 56:52.

Treća četvrtina:

Dvije vezane trojke Pejdža, samo četiri razlike - 54:50.

Barović je promašio čist zicer, ali je uhvatio loptu nakon čega ga je Si faulirao. Centar Budućnosti pogodio je oba bacanja, 51:44.

Nikolić je promašio za dva, potom Klark nije bio precizan za tri, dok je Janković trojkom smanjio na -7, 49:42. Omić je promašio preko Zagorca. Janković ponovo pogađa, 49:44.

Pet uzastopnih poena Budućnosti i ponovo je +10, 46:36. Janković prekida mini seriju trojkom, međutim Klark uzvraća istom mjerom, 49:39.

Crno-bijeli mnogo bolje kreću treću dionicu. Iz kontranapada poentirao je Si i prednost Budućnosti samo je +5, 41:36. Nemanja Gordić pogađa trojku, 44:36.

Prvi poen za Partizan u nastavku pogodio je Gagić, međutim onda dva posjeda zaredom na obije strane nisu iskorišćena.

Na startu drugog poluvremena Partizan nije uspio da pogodi iz nekoliko pokušaja. Džekson je dobro asistirao Omiću, koji je fauliran za dva bacanja. Pogodio je jedno, 41:30.

Druga četvrtina:

Koš mjeseca. Gordić sa centra uz zvuk sirene pogađa za 40:30. Budućnost na odmor ide sa zasluženih 10 poena prednosti.

Zagorac poentirao je za dva poena, a potom je Džekson pogodio dva slobodna bacanja, 34:28. Gagić uzvraća, 34:30. Omić je promašio za dva.

Seriju protivnika iz Beograda prekida Klark koji upisuje svoj 11 poen 23:26

buducnost-partizan-foto-aba

Partizan dobrom serijom hvata priključak, stižu do minus četiri poena 30:26

Partizan je imao tri napada zaredom. Nakon dva i po minuta postignuti su prvi poeni u drugoj četvrtini. Janković za 26:18

Prva četvrtina:

Prvih deset minuta je odigrano. Raspoloženija Budućnost na mini pauzu ide sa deset poena prednosti.

Nakon sjajne akcije, na asistenciju Džeksona, Erl Klark upisuje nova tri poena. Rezultat 26:14

buducnost-partizan

Serija Budućnosti 9:0, 16:10. Tajm-aut Trinkjeri.

Odlična igra Budućnosti. Klark nabio rampu Marinkoviću, pa trojka Džeksona iz tranzicije - 14:10.

Omić zakucava, Gordić iz kontre za prednost Budućnosti 11:10.

Preko dvije trojke koje su postigli Janković i Si, Partizan stiže do poena prednosti 8:7

buducnost-partizan-pocetak

Za Budućnost će utakmicu početi Nemanja Gordić, Edvin Džekson, Suad Šehović, Erl Klark i Alen Omić. Protiv njih na parketu će se naći Markus Paige, Vanja Marinković, Bandja Sy, Stefan Jaković i Đorđe Gagić

Podgorički košarkaši pokušaće da nastave sa dobrom igrom te Partizan dočekuju nakon sjajne pobjede nad Baskonijom u Euroligi.

b-p

Izabranici Andree Trinkijerija imaju dvije pobjede zaredom u regionalnom takmičenju i protiv aktuelnog šampiona će pokušati da nastave taj niz.

Očekuje se odličan meč, hala "Morača" je rasprodata i stvoreni su svi uslovi da se igra odlična košarka.

Budućnost posle sedam odigranih utakmica ima skor 5/2, dok su crno-bijeli na 4/3.