Holandija pobijedila Francusku, Njemačka ispala u Ligu B

Večeras je nastavljeno takmičenje u Ligi nacija, a bitne trijumfe su ostvarile reprezentacije Holandije i Danske.
Izvor

Holandija je u derbiju večeri savladala Francusku u Rotterdamu s 2:0. Prvi gol je postigao Georginio Wijnaldum u finišu prvog poluvremena. On se tada, u 44. minutu, iskupio za veliki promašaj sa otvaranja utakmice, kada je izašao sam pred Ljorisa koji je zaustavio njegov šut.

Imali su i svjetski prvaci iz Rusije svoju šansu preko Pavarda, ali bek Trikolora nije bio precizan.

U samoj završnici susreta penal za Holandiju, a siguran sa 11 metara bio je Depay.

Bilo je zanimljivo i u B diviziji gdje su se sastali Slovačka i Ukrajina, odnosno Vels i Danska.

Slovačka je bila ubjedljiva protiv Ukrajinaca sa 4:1, dok je Danska velikom pobjedom u Velsu od 2:1 osigurala plasman u A diviziju.

Liga A

Holandija – Francuska 2:0 (Wijnaldum 44’, Depay 90+5'(p))

Liga B

Slovačka – Ukrajina 4:1 (Rusnak 6’, Kucka 26’, Zrelak 52’, Mak 61’ / Konoplyanka 47’)

Vels – Danska 1:2 (Bale 90’ / Jorgensen 42’, Braithwaite 87’)

Liga C

Kipar – Bugarska 1:1 (Zachariou 24’ / Dimitrov 89’)

Slovenija – Norveška 1:1 (Verbic 9’ / Johnsen 85’)

Liga D

Gibraltar – Armenija 2:6 (De Barr 10’, Priestley 78’ / Movsisyan 27’, 48’, 52’, 54’, Kartashyan 66’, Karapetian 90+4’)

Lihtenštajn – Makedonija 0:2 (Bardhi 52’, Nestorovski 90+1’)