Remi u Superklasiku

Fudbaleri Boke Juniors i River Plate odigrali su 2:2 u prvom meču finala Kopa Libertadores odigranom na stadionu "Bombonjera" u Buenos Ajresu.

U spektakularnoj atmosferi, kakva se i očekivala, viđen je odličan meč, ujedno i prvi, istorijski susret ova dva ljuta rivala u finalu Kopa Libertadores.

Boka je povela u 34. minutu, kada je na "Bombonjeri" erupciju izazvao Abilja.

Vođstvo domačeg sastava trajalo je samo minut, jer je Prato zaledio simpatizere Boke i poravnao na 1:1.

Novo vođstvo Boki donio je Bnedeto u nadoknadi prvog poluvremena i opet zagrijao srca domaćih simpatizera.

Tragičar susreta bio je Iskueridos koji je u 61. minutu postigao autogol i donio poravnanje protivničkom timu.

Boka je u 90. minutu imala ogromnu šansu, ali je Bendeto zaustavljen od golmana Rivera Armanija.

Revanš je na programu 24. novembra na stadionu "Monumental".