Budućnost se sjajnom partijom revanširala Mecu

Rukometašice Budućnosti savladale su Mec 23:19 pred svojim navijačima u "Morači" u utakmici četvrtog kola A grupe Lige šampiona.

Crnogorski tim savladao je sedmi put u isto toliko utakmica Francuskinje u glavnom gradu naše zemlje.

Jak protivnik, sa devet reprezentativki Francuske je u prvom dijelu mučio “plave” i sa 10:9 otišao na odmor.

Međutim, u nastavku su se razigrale izabranice Dragana Adžića i serijom 5:0 preokrenule na 14:10, da bi Mec prvi gol u drugom dijelu dao tek nakon skoro 16 minuta, dok je u tim trenucima blistala na golu Marina Rajčić koja je postigla i dva gola.

Prednost Budućnosti išla je i do šest razlike, uspio je Mec da priđe na minus tri, ali ne i da ugrozi trijumf “plavih” pred svojim navijačima u "Morači".

To je druga pobjeda Budućnosti, koja je na startu sezone savladala Odenze 31:28. Izabranice Dragana Adžića imaju i dva poraza u gostima protiv Meca 25:24 i Larvika 23:22.

U ekipi Budućnost najviše golova postigla je Milena Raičević osam, Itana Grbić i Đurđina Jauković dale su po čeiti gola. Marina Rajčić imala je 12 odbrana.

U drugoj utakmici A grupe Odenze je danas ranije pobijedio Larvik 27:23.

Nakon četiri kola Mec i Odenze imaju po bet bodova, a Budućnost četiri. Na četvrtom mjestu sa dva boda nalazi se Larvik.