Jelena Peruničić srebrna u Beogradu

Juniorka budvanskog tekvondo kluba Montenegro stars Jelena Peruničić osvojila je srebrnu medalju na 12. Galeb Beograd trofej open G1 turniru.
Mina/Portal AnalitikaIzvor

Ona je u finalnom meču kategorije do 44 kilograma poražena od predstavnice Grčke.

Peruničić, koja je zvanična šampionka Balkana, osvojila je treću medalju za budvanski klub u Beogradu.

Srebrni je juče bio junior Vasilije Peruničić do 68, a bronzana kadetkinja Andrea Komatina u kategoriji do 47 kilograma.

Seniorka Nikolina Vlahović u kategoriji do 67 kilograma zaustavljena je u drugom kolu od takmičarke iz Ukrajine.

"Konačni učinak tekvondo kluba Montenegro stars na jednom od najjačih evropskih bodovnih turnira je fantastičan, imajući u vidu da smo nastupali sa četiri takmičara i osvojili tri medalje. Još jednom potvrdili smo titulu najtrofejnijeg crnogorskog tekvondo kluba i da imamo potencijala za svjetski tekvondo", saopšteno je iz budvanskog kluba.

Turnir u Beogradu okupio je više od 1.000 takmičara iz 54 države.