Hofenhajm dao četiri gola u drugom poluvremenu

U meču 9. kola njemačkog prvenstva Hofenhajm je deklasirao Štutgart sa 4:0, a sva četiri gola domaćin je dao u drugom poluvremenu.
Hina/Portal AnalitikaIzvor

Hofenhajm je praktično cijelu utakmicu imao igrača više nakon što je u osmom minutu isključen gostujući defanzivac Emilijano Insua.

Štutgart se dobro držao u prvom poluvremenu, no u nastavku su domaćini sve riješili u prvih 15 minuta postigavši čak četiri gola. Strijelci su bili Džošua Brenet (48), Joelinton (51) i Ishak Belfodil (57, 60).

U ranije odigranom susretu Bajern je na gostovanju pobijedio Majnc sa 2-1 upisavši i treću pobjedu u nizu. Zanimljivo, sve tri pobjede Bavarci su ostvarili na gostovanjima. Prvo su u prvenstvu pobijedili Volfsburg (3-1), potom u Ligi šampiona u Atini AEK (2-0), a danas i Majnc (2-1).