Veliki preokret Efesa, Fenerbakče prokockao 16 poena prednosti

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Fenerbahče 89:83 u četvrtom kolu Evrolige.

Tim Željka Obradovića propustio je veliku šansu da slavi u gradskom derbiju. Fener je odlično otvorio meč i već u prvoj četvrtini stekao je dvocifrenu prednost.

U uvodnih 10 minuta razlika je bila 14 poena, da bi u drugoj četvrtini porasla na maksimalnih 16 – 48:32.

Efes je na fantastičan način odigrao drugo poluvrijeme a prednost gostiju je istopljena već u posljednjim minutima treće dionice. U tom zanosu sastav Ergina Atamana odigrao je i četvrtu četvrtinu, za šta Fenerbahče nije imao pravi odgovor pa je na kraju morao da se pomiri sa porazom.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rodrig Bobua sa 17, Moerman je ubacio 15, a Plajs i Micić po 13. Kod gostiju je ubjedljivo bio najraspoloženiji Jan Veseli, koji je postigao 24 poena i imao osam skokova, Meli je dao 14, Slukas 11, a Gudurić 10 poena.