Ovo je najneefikasniji Real u istoriji

Istekom 55. minuta utakmice protiv Levantea bez postignutog gola, Real je postavio crni rekord u 116 godina dugoj klupskoj istoriji.
index.hrIzvor

Ova ekipa Reala tamo se upisala sa pogrešne strane, kao najneefikasnija ikad, tako što je srušila neslavni podvig ekipe iz 1985. godine

Real u 2018/19 gol nije postigao čak 465 minuta. Ili čak sedam sati i 45 minuta igre.

Zadnji je zabio prije mjesec dana, 20. septembra. Za pobjedu 1:0 protiv Espanjola tada je u 41. minuti pogodio Marko Asensio.

Nakon toga Real nije uspio postići gol protiv Sevilje (0:3), Atletika (0:0), CSKA Moskve (0:1), Alavesa (0:1), te u prvih 55 minuta utakmice protiv Levantea, od kojeg je izgubio 2-1 i to na svom terenu.

Šampion Evrope produbio je krizu trećim uzastopnim porazom, a četvrtim u posljednjih pet mečeva, a da stvar bude lošija zabilježen je rekord koji je prekinuo Brazilac Marselo pogotkom u 72. minutu.

Prethodno, strijelci za Levante bili su Morales u 6. i Rodžer u 13. minutu iz penala za veliki trijumf gostiju.