Armani pobijedio u Podgorici

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su na startu Evrolige. Povratnik u društvo najboljih poražen je večeras u Podgorici od Armanija iz Milana 82:71 (22:11, 20:20, 15:20 i 25:20).

Budućnost se, poslije 15 godina, vratila u Evroligu, a evroligaški meč u dvorani Morača odigrala je poslije 5.728 dana.

Italijanski tim opravdao je ulogu favorita, tokom cijelog meča bio je u vođstvu, dozvolivši rivalu da samo jednom povede (5:4) u trećem minutu.

Armani je, nakon izjednačenog početka meča, serijom 13:0 u 9. minutu stekao prednost od 15 poena.

Budućnost je sredinom druge čettvrtine uspjela je da zaostatak svede na četiri (32:28, 34:30), nakon čega je uslijedila serija od 6:0 italijanskog tima za vođstvo od 40:30, koje je na poluvremenu iznosilo 11 poena (42:31).

Domaćin je u finišu treće četvrtine još jednom zaprijetio i zaostatak sveo na tri poena (52:49), ali je Armani sa pet uzastopnih poena poveo 57:49, a već početkom posljednje četvrtine ponovo došao do dvocifene prednosti (62:51).

Trojkom Nemanje Nedovića razliku je uvećao na 14 poena (65:51) i praktično već tada riješio pitanje pobjednika.

Budućnost je na dva minuta ponovo vratila neizvjesnost, smanjila na 71:68, ali nije imala snage za preokret.

Bivši košarkaš Budućnosti, Vladimir Micov vodio je Armani do pobjede sa 15, Nemanja Nedović ubacio je 14, a pon manje Majk Džejms.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Erl Klrk sa 22, Edvin Dželson dodao je 12, a po poen manje Alen Omić i Nikola Ivanović.

Budućnost Voli će u drugom kolu, u utorak u Istanbulu, igrati sa Darušafakom.

Detalji sa meča:

Poslije slobodnih bacanja Gudaitisa Armani odlazi na 78:71 na 30 sekundi prije kraja.

Trojka nezaustavljivog Erla Klarka u nastavku, ali je uzvratio za dva Micov. 71:76,  još dva minuta.

Džekson trojkama drži Budućnost pogodio je četiri od četiri pokušaja. Budućnost se neda, ali je vremena sve manje.

44053652-1199086853577139-5282691344651780096-n

Armani Olimpija sa pogotkom Micova za dva i trojkom Dela Valea otvara posljednji period i Džikić odmah zove tajm aut. 51:62.

Budućnost je uspjela da dobije treću četvrtinu 20:15 i time smanji ukupnu prednost. Goste je ''izvadila'' trojka Vladimira Micova, bez koje bi Podgoričani bili potpuno u igri. Rezultat nakon treće četvrtine 57:51

43879862-182617639284756-2645451841449492480-n

Budućnost Voli i dalje pokušava da uhvati priključak i značajno smanji prednost gosta iz Italije. Ni nakon druge četvrtine nijesu uspjeli do mogućeg preokreta, te se na odmor ide sa 11 poena zaostatka jer je sa šest poena Kuzminskas lansirao Armani Olimpju u dvocifrenu prednost. Nakon prvog poluvremena sa devet poena istakao se se Nikola Ivanović dok je šest ubacio Džekson.

poluvrijeme
Nakon 10 minuta meča Armani vodi 22:11. Gosti iz Italije su imali i veću prednost, ali su košarkaši Budućnsoti preko Nikolića i Klarka smanjili zaostatak.
varvari

Podgorički košarkaši su priliku da igraju u društvu elitnih evropskih timova zaslužili osvajanjem ABA lige minule sezone. Novi članovi koji će pokušati da pomognu odbrani ABA lige i ostvarenju što boljeg rezultat u Evroligi su Erl i Koti Klark, Aron Kraft, Edvin Džekson i Alen Omić..

buducnost-olimpia

Večeras protivnik plavih je izuzetno dobra ekipa s ogromnim budžetom i zvijezdama poput Majka Džejmsa, Nemanje Nedovića, kao i bivšeg igrača Budućnosti Vladimira Micova. Ipak, iako je pred podgoričkim momcima težak zadatak, eventualna pobjeda bi bila sjajan oporavak, naročito nakon blijedog izdanja u prošlom kolu ABA lige, kada je Budućnost poražena od Crvene Zvezde.