Srbija na krilima Mitrovića do pobjede pod Goricom

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Srbije 2:0, u utakmici trećeg kola Lige nacija.
A.P.
A.P.Autor

Slaba igra pod Goricom crnogorske reprezentacije. U prvom poluvremenu četa Ljubiše Tumbakovića bila je bez šuta u okvir gola, igrala povučeno, bez ideje.

Ulaskom Marka Jankovića u drugom dijelu meča igra "hrabrih sokola" je dobila na brzini. Prilike su imali BećirajJovović, Jovetić i Mugoša, ali lopta nije završila u protivničkoj mreži.

Strijelac oba gola za goste bio je Aleksandar Mitrović - sa bijele tačke i iz igre (18. i 81. minut).

Crnogorski fudbaleri u četvrtom kolu, u nedjelju u Viljnusu, igraće protiv selekcije Litvanije.

* * * * *

Poznati su i sastavi oba tima. Nikola Điđo Vukčević igra od prvog minuta, a Ljubiša Tumbaković je priredio iznenađenje - umjesto Jankovića na teren će istrčati Jovović.

cg2stadionfudbal2

Srbija će startovati s jednim napadačem, a bez Milinković-Savića.

stadionfudbal1

CRNA GORA: Petković, Stojković, Simić, Tomašević, Vešović, Šćekić, Vukčević, Marušić, Jovović, Jovetić, Bećiraj.

SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić, Gaćinović, Tadić, Živković, Mitrović.

Sudija: Đanluka Roki (Italija)

sastavicg-srbija

stadionnavijaci

UŽIVO: CRNA GORA - SRBIJA 0:2

20:42 U toku je intoniranje himni

20:47 Meč je počeo

20:49 Adam Marušić se zagradio u duelu sa Gaćinovićem koji ostao na zemlji nakon kontakta

20:53 Manji problemi sa loptama, dvije su zamijenjene jer su nedovoljno napumpane

20:55 Napad domaćih po desnoj strani zaustavljen

21:00 Bećiraj sjajno dribla, ali Marušić slabo centrira, lak plijen za Dmitrovića

21:03 GOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!!!! Filip Stojković je srušio saigrača iz Crvene zvezde Milana Rodića. Penal za Srbiju, koji pogađa Mitrović. Srbija vodi 1-0 pod Goricom

21:11 Tempo igre splasnuo nakon vođstva gostiju

21:17 Centaršut Živkovića koji Tadić ne koristi, ostaje 1-0 za Srbiju

21:19 Nova polušansa gostiju, Živković asistirao ka Mitroviću koji se zagradio ali mu je šut izblokiran

21:21 Žuti karton za kapitena "orlova" jer je ispucao loptu nakon Rokijevog zvižduka, izrevoltiran što sudija nije svirao faul gostima

21:24 Korner za Crnu Goru, na Simića je išla lopta koja opet odlazi u korner

21:25 Pokušaj Marušića koji završava iznad protivničkog gola

21:26 Pokušaj Jovetića nije realizovan, još pet minuta do poluvremena

21:28 Faul Mitrovića koji ne svira sudija doveo Srbiju u iznenadnu priliku, ali se CG odbranila

21:30 Novi faul Mitrovića nad Điđom Vukčevićem

21:34 Kraj prvog poluvremena - ostaje 1-0 za Srbiju (45+2)

Žoze Murinjo je na tribinama stadiona pod Goricom, u društvu Peđe Mijatovića

murinjostadionfscg

* * * * *

CRNA GORA - SRBIJA 0:1 (POLUVRIJEME)

* * * * *

21:48 Meč je nastavljen, umjesto Filipa Stojkovića na teren istrčava Marko Janković

21:50 Prva šansa za CG u drugom poluvremenu, pokušaj Jovovića završava iznad gola Srbije

21:53 Mitrović u šansi, Šćekić ga blokira

21:56 Bomba Bećiraja iskosa završava pored desne stative protivničkog gola

21:59 Šćekić greškom lansirao kontru Srbije, Tadić promašio zicer

22:06 Žuti karton za Điđa Vukčevića koji propušta naredni meč

22:11 Faul nad Jovetićem od strane Veljkovića koji negoduje, prekid za CG - Janković centrira Tomašević ne koristi priliku

22:14 Janković proigrao Jovovića koji ne koristi stopostotnu šansu!

22:15 Bomba Jovetića sa trideset metara, brani Dmitrović

22:16 Ivanić ulazi za CG, Jovičić debituje za SRB

22:22 Selektor Tumbaković je udaljen sa meča zbog protesta upućenog sudiji Rokiju

22:24 Mugoša ulazi umjesto Bećiraja

22:25 GOOOOOLLLLLL!!!!!!!!! Mitrović postiže drugi gol nakon greške odbrane domaćih. Akciju počeo Jovičić koji je dodao do Živkovića, potom lopta stiže do Milinković-Savića koji je propušta do usamljenog Mitrovića koji je drugi put zatresao mrežu Petkovića

22:33 Šut Jovetića nakon prekida završava iznad protivničkog gola... Teče devedeseti minut

22:35 Šest minuta nadoknade

22:38 U finišu meča Živković gađa suprotni ugao, ali neprecizno

22:39 Šut Mugoše izdaleka, kraj utakmice!