Mbape postigao četiri gola za 13 minuta!

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobijedili su Lion sa 5:0 u devetom kolu Lige 1.

Nakon što su Crvenu zvezdu savladali sa 6:1 u srijedu, klub iz Pariza slavio je ponovo sa pet golova prednost i to protiv konkurenta za titulu.

Lion je vidio strašnog Kilijana Mbapea, koji je postigao četiri gola za samo 13 minuta igre u drugom poluvremenu.

Brazilac Nejmar je u devetom minutu donio prednost Parižanima iz penala, a do kraja poluvremena viđena su dva crvena kartona, po jedan na obje strane. Isključeni su Kimpembe (PSŽ) u 32. i Tusar u 45+1 minutu.

Nastavak meča donio je nevjerovatnog mladog Francuza.

Mbape je golove postizao u 61, 66, 69. i 74. minutu. Kilijan je bio potpuno nezaustavljiv i ovom dostignuću dosta će se pričati narednih dana, ali i mjeseci.

Ranije danas Marsej je savladao Kaen sa 2:0. Ren je nastavio krizu Monaka, dok je Bordo bio ubjedljiv protiv Nanta.