Azarove bravure odvele Čelsi na čelo tabele, Arsenal nastavio da rešeta

Fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju Sautemptonu rezultatom 3:0 u osmom kolu Premijer lige.
B92/Sportski portaliIzvor

Čelsi je zabilježio šesti trijumf u osam mečeva Premijer lige i izbio na čelo tabele, barem na kratko, dok Mančester siti i Liverpul ne odigraju derbi kola.

Eden Azar, najbolji fudbaler ekipe, postigao je prvi gol i "načeo" Sautempton već u 20. minutu, poslije odlične asistencije Rosa Barklija.

Barkli je nagradio sebe u 57. minutu meča kada je, poslije jednog ubacivanja Olivijea Žirua popularnim "makazicama" poslao loptu u nebranjenu mrežu Mekartija.

Sautempton je napadao krajem meča, bio ofanzivniji i konkretniji, a istakao se Deni Ings. Ipak, mreža Kepe Arisbalage ostala je netaknuta.

Samo minut i po prije posljednjeg sudijskog zvižduka opet se istakao Azar, koji je odlično prošao dva protivnička defanzivca, proigrao Alvara Moratu, a Španac nije imao nikakav problem da postigne svoj drugi gol u sezoni.

Zanimljivo je da su "sveci" dobili šest žutih kartona u ovom duelu, dok izabranici Mauricija Sarija nisu nijedan.

Čelsi u narednom kolu dočekuje Mančester junajted 20. oktobra, dok Sautempton istog dana putuje na megdan Bornmutu.

Arsenal je bio ubjedljiv na gostovanju Fulamu 5:1 i upisao šest vezani trijumf u Premijer ligi.

0710arsenal

Lakazet je doveo “tobdžije” u vođstvo nakon pola sata igre, da bi u završnici prvog dijela poravnao Šurle.

I onda u nastavku rapsodija "tobdžija" - Lakazet je drugim golom vratio vođstvo gostima, a potom je Ramzi povisio na 3:1.

"Petardu" je kompletirao Obamejang sa dva gola.

Arsenal ima 18 bodova i nalazi se na četvrtom mjestu, Fulam je 17. sa pet poena.